Kişisel Gelişim

Yeni Yıl Yeni Başlangıçlar…

Yazar:  | 

Merhaba sevgili okurlar, yeni bir yıla girmek üzereyiz. Geçen senenin bize getirdiklerine ve götürdüklerine bir baktıktan sonra, yeni sene için yeni hedefler koymanın zamanıdır. Hayatımızdan çıkartmanız gereken insanlar, affetmeniz gerekenler, işiniz ve para konusunda yapmanız gerekenler, bazı alışkanlıklarınızı değiştirmek, kendiniz için içsel anlamda hedefler koymak ve korkularınızı tespit etmek ve onları nasıl dönüştürebilirsiniz? İçsel kişiliğinizi güçlendirmek için yapmanız gerekenler, kendinizle gireceğiniz bu içsel muhasebe, yeni senede sizler için yeni hedeflere ulaşmanız konusunda yardımcı olacaktır.

– Hayatınızda olmasını istemediğiniz insanların bir listesini yapın. Bu insanları yaşamınızdan çıkartmaya niyet edin. Bu niyetinizi evrene açık ve net bir şekilde verin, bir bakarsınız onlar hiç çaba sarf etmediğiniz halde kendiliğinden hayatınızdan gitmişler.

– Kendiniz de dahil olmak üzere affetmeniz gerekenlerin de bir listesini çıkartın ve sizle daha önceki yazılarımda paylaşmış olduğum affetme meditasyonlarından faydalanarak, bu çalışmaları yapın. İnsanlara hayır demeyi öğrenin.

– Bir kâğıda ‘’işinizi geliştirmek için neler yapmalısınız’’ yazın. Yeni senede iş değiştirmek sizin için hayırlı olur mu? Bunları tespit edip yazın. Para konusunda neler yapmalısınız? Parayı kazandıktan sonra bunu harcarken yaptığınız hatalara bakmalısınız, kazandığınızdan çok harcama yapmamaya özen göstermelisiniz, daha fazla kazanç sağlamak için yapmanız gerekenlerin bir listesini çıkartmalısınız. Kazandığınız paranın sorumluluğunu duyarak harcama yapmalısınız ki bir yetişkin gibi davranmış olun. Sorumsuzca yaptığınız harcamaların size getireceği zor durumları önceden fark edip önlem almalısınız. Geçmişte yaptığınız sorumsuzca davranışların sizi getirmiş olduğu noktaların bir listesini yapın ki aynı hataları tekrarlamayın. Parasal özgürlüğünüz sizin için önemlidir, ne de olsa madde dünyasında yaşıyorsunuz. Yatırım yapma konusunda size yardımcı olacak bir kitap okumalısınız. Size Robert Kiyosaki’nin ‘’Zengin Baba, Yoksul Baba’’ isimli kitabını tavsiye ediyorum.

– Hoşunuza gitmeyen eski alışkanlıklarınızı tespit edin ve bunları da bir Kâğıda yazın. Bunların yerine neleri koymak istediğinizi belirleyin. Yeni hedeflediğiniz davranış şekline ulaşmak için yapmanız gerekenlere odaklanın. Bir konu üstünde karar vermeden önce sakince bakın, korkularınızla yüzleşmek için yeni çalışmalar yapmayı hedeflemek gerekir. Gözlerinizi kapatıp kendinizi yeni davranış şeklinizi uygularken imgeleyin, bu size çok yardımcı olacaktır.

– İçsel kişiliğinizi güçlendirmek için yeni çalışmalar oluşturun, nelerden faydalanabilirsiniz? Bunların bir listesini yapın. Nefes ve meditasyon, telkin çalışmaları size bu konuda içsel derinlik kazandıracaktır. Enerjiniz yüksek iken daha doğru kararlar verirsiniz, sizi başka insanların yönetmesine izin vermezsiniz. Kendinize olan güveniniz yükseldikçe hayatınıza çektiğiniz olaylar ve insanlar daha gelişkin olur. Karar verirken kendinizden emin olursunuz. Gücünüzü kullanırken yıkıcı değil yapıcı bir şekilde davranırsınız, verdiğiniz kararlarda sadece kendiniz değil bütünü de düşünebildiğiniz için gücünüzü daha da büyütür hale gelirsiniz. Başka insanların da sizin gücünüzle güçlenmesine yardımcı olursunuz.

Size yeni senede vermek istediğim çalışma için gözlerinizi kapatın, derin üç nefes alın, kendinizi nasıl imgelemek isterseniz o şekilde görün, yeni senede nasıl olmak isterseniz gözünüzün önünde canlandırın. Derin nefes alarak kalbinizden bir kapakçık açıp bu imgeye pembe ışıklar gönderin ve onu yavaşça pembe ışıklarda döndürün, dönüş hızlansın ve bir ışık topu haline gelsin, bu topu evrene

yollayın, oldu bile diyerek, top gözden kaybolduğunda gözlerinizi açabilirsiniz. Sevgi ve ışık yeni senede yolunuzu aydınlatsın. Herkese mutlu seneler dilerim..

UFUK TUĞUTLU ENERJİ TERAPİSTİ – YAŞAM KOÇU- REİKİ MASTER – NEFES KOÇU

Sohbet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir