Yaşam

Yaz tatilinde uygulayabileceğiniz dinginleşme ritüeli

Yazar:  | 

Tüm yıl beklediğiniz an geldi: Yaz tatili! Belki de sadece güzel bir tatil yapmak için tüm yıl deli gibi koşturup bu anı hayal ettiniz. Şimdi tatile çıkarken eğlenmek ve dinlenmek için sabırsızlanıyorsunuz. Yaz tatili, aslında yeni kararlar almak için çok ideal bir zaman. Tabii öncelikle dinginleşip şehrin stresinden arınmanız gerekiyor. Pek çok insan yeni yıla girerken kararlar alsa da yaz tatili çok daha yapıcı ve kalıcı kararlar almanıza yardımcı olacaktır. Her şeye vakit var! Tüm istediklerinizi yapabilirsiniz. Tüm günü kendinize ayırıp bol bol keyif yapmanın tam da sırası.

Yaz tatilinde nasıl dinginleşebilirim?

Bazen ne kadar uzağa gidersek gidelim, valizimizin bir köşesine de sıkıntılarımızı yerleştiririz. Nerede olursak olalım şehirden getirdiğimiz tüm sıkıntılar bize eşlik eder. Bu durumda, denizin sakinleştirici etkisinden yararlanabilirsiniz. Aklınızdan atamadığınız ne varsa denize bırakın. Nasıl mı? İşte kolaylıkla uygulayabileceğiniz bir ritüel:

Ayak parmaklarınız denizle buluştuğu ilk anda sıkıntınızın yavaş yavaş denize aktığını hissedin. Tüm bedeniniz girdiğinde stres ve sorunların tamamının vücudunuzdan çıktığını hayal edin. Hızlı hızlı yüzerek sıkıntınızı geride bırakın. Suya dalın ve kalan kısmını suya nefesinizi vererek atın. Çıktığınızda derin bir nefesle taptaze olduğunuzu, yenilendiğinizi kendinize söyleyin.

Sadece şezlonga uzanın. Gökyüzüne bakın. Tüm yıl boyunca kendinizi zorladınız. Ortaya çıkardığınız potansiyel sayesinde şu an buradasınız. Şu an yaşadığınız özgürlüğü tümüyle hak ettiniz. Telefonunuzu sadece müzik dinlemek için kullanın. Bu bomboş anınızda hayatınızda ters giden ne varsa bırakın sizden uzaklaşsın.

Hayal kurma zamanı

Şimdi kendinizi hayallere teslim etmenin tam da sırası. Yeni kararlar almak istiyorsanız kendinizi görmek istediğiniz en son noktayı hayal edin. O anda üzerinizde olan kıyafetten, hangi zaman diliminde olacağına, etraftaki mobilyalara kadar gözünüzde canlandırın. Daha da önemlisi 5 duyunuzu hayalinize dahil edin. Şimdi o hayalin içinde gezmeye hazırsınız. İşte tam da bu gerçekliğin ardından tatile çıktığınızı düşünün. Oldu bile deyin içinizden. Gözleriniz açık hayal etmenin tadını çıkarın.

Şimdi plan yapabilirsiniz

Hayalinizin içinde gezinirken hissettikleriniz çok güzeldi değil mi? Şimdi bir göreviniz daha var. Güzel bir sabah yürüyüşüne çıkın. Adım adım hayalinize yaklaştığınızı hayal edin ve bu kararları ne zaman uygulayacağınızı planlayın. Şimdi, bu güzel hayalinizin şerefine eğlenme zamanı! Bu tatili her şekilde hak ettiniz. Dilediğiniz gibi eğlenirken bize de kadeh kaldırmayı unutmayın!

Sohbet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir