Yaşam

Ruhsal Dengeni Adım Adım Kazan

Yazar:  | 

Sevgili kendime iyi bakıyorum okurları,

hayat bize verilmiş olan bir hediyedir. Bize verilen zaman dilimini en iyi şekilde değerlendirmemiz gerekir. Dünyaya gelirken Allah’la yapmış olduğumuz kontratta ona tekamülümüzle ilgili bir söz verdik, ama dünyaya geldikten sonra verdiğimiz sözü unuttuk.

Madde dünyası oldukça renklidir ve insanların çoğunluğunu hipnotize eder. Kendini sadece maddeye konsantre eden çoğunluğu kolaylıkla içine alır ve maalesef bu tür insanlar maddenin içinde ruhlarını yok ederler. Beynimizin sol lobu rasyonel zekâya, sağ beyin ise ruhsal zekâya hizmet ediyor. Sadece maddesel zekâyı beslemek yeterli değil. Her iki lobun arasında bir köprü kurmak gerekiyor yani maddi ve manevi gelişim bir birine paralel gittiğinde dengede oluruz. Allah her birimize değişik yetenekler sunmuştur, bu yeteneklerimizin ortaya çıkması için dengede olmak oldukça önemlidir. Doğal yeteneklerimizi ortaya çıkartmak, bize verilmiş yaşam dilimi içerisinde çok önemlidir. Yeteneklerimiz tekâmül sürecini destekler.

Öncelikle bize verilen bu hediyeyi, yani yaşamı anlamlı kılmak için hayata hangi pencereden baktığımızı tespit etmek gerekiyor. Olayları negatif yönden mi görüyoruz, pozitif yönden mi? Bakış açımız yaşam yolunda ilerlerken bize kolaylıklar mı sunuyor ya da zorluklarla mücadele etmemize mi neden oluyor? Ta ki değişim için karar verene kadar.

Kendi iç dünyamızda dengeyi kurmak için kendimizin farkında olmalıyız, içimizde olan bitenin farkında olduğumuzda dış dünyayla iletişim kurmamız kolaylaşır. Hayatımızda yarattığımız şeylerin kendi iç dünyamızdan gelen karmaşayla alakalı olduğunu keşfettiğimizde, hayatın sorumluluğunu almaya başlarız. Başkalarını suçlayıp kurban rolü oynamaktan vazgeçeriz. Yaşadığımız olayların, bizim için negatif görünse de, aslında uzun vadede bize değişim için fırsatlar verdiğini anlarız. Bunu anlamak için zamanın geçmesini beklemek zorundayız.

İnsanlar enerji alanımızdan korkularımızı alıp bunu bize yansıtarak tekâmül etmemiz için fırsatlar sunar. Bunu anlamayıp direnç gösterdiğimizde ise evrenin bize anlatmak istediğini anlayamayız. Ne kadar kabul etmekte zorlanırsak, olayların daha da zorlaşarak üstümüze gelmesine neden oluruz. Evren bunu bizi zor durumda bırakmak için yapmaz, kendimizi anlayıp değişebilmemiz için yardım etmeye çalışır. Biz değişmeden, kendimizle yüzleşmeden ve gerçekten dürüstçe bir kabul aşamasına gelmeden, olayların değişmesi imkânsızdır.
Bugün sizlerle paylaşmak istediğim denge nefes tekniğini düzenli olarak uyguladığınızda sağ ve sol burun deliklerinden nefes almak sizi beden, ruh ve zihin olarak dengeleyecektir. Sizi rahatlatan bir meditasyon müziği eşliğinde bağdaş kurup oturabilirsiniz ya da bir sandalyede dik olarak oturabilirsiniz, sırtınızın dik durması çok önemlidir. Gözleriniz kapalı olsun, farkındalığınızı içinize yöneltin. Dilinizin ucu üstte bulunan ön dişlerinizin arkasına değsin, dilinizin ucu üst damağınıza da değsin. Sağ başparmağınız ile sağ burun deliğinizin duvarını kapatın, sol burun deliğinizden nazikçe nefes verin ve tekrar sol burun deliğinizden derin bir nefes alın. Sonra sol burun deliğinizin duvarını sol elinizin başparmağı ile kapatın, sağ burun deliğinizden nazikçe nefes verin. Nefes bittiğinde, tekrar sağ burun deliğinizden derin bir nefes alın ve sağ burun deliğinizin duvarını başparmağınızla kapatıp sol burun deliğinizden nazikçe nefes verin. Bir set bitmiş oldu, bunu on set yapın, dört defa on set yapın, toplam kırk set olsun. Her on set yaptığınızda iki dakika dinlenip diğer sete geçin, aralarda dinlenmek çok önemli. Dinlenirken de gözleriniz kapalı olsun. Dört çarpı on set bittikten sonra on dakika da meditasyon yapın bitirin ve oldu bile. Sevgi ve ışık tekâmül yolunuzu aydınlatsın.

UFUK TUĞUTLU
ENERJİ TERAPİSTİ – YAŞAM KOÇU- REİKİ MASTER – NEFES KOÇU

Sohbet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir