Yaşam

Nestlé Purina sponsorluğunda Sağlıklı Adımlar öğrencileri Boğaziçi Üniversitesi Hayvan Barınma Merkezi’ni ziyaret etti

Yazar:  | 

Nestlé Purina sponsorluğunda Sağlıklı Adımlar öğrencileri Boğaziçi Üniversitesi Hayvan Barınma Merkezi’ni ziyaret etti

Nestlé Purina PetCare, Dünya Hayvanları Koruma Günü kapsamında Nestlé Türkiye ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın iş birliğinde yürüttüğü Sağlıklı Adımlar Projesi’nin uygulandığı Şehit Asker Çoban İlkokulu öğrencileriyle Boğaziçi Üniversitesi Barınma Merkezi’ni (BU Paws) ziyaret etti. Oldukça renkli anlara sahne olan bu etkinlik dışında Nestlé Purina PetCare, yardıma muhtaç hayvanlara destek için farkındalık yaratma amacıyla son 4 yıldır iletişimini sürdürdüğü #SenDePatile kampanyasını sosyal medya üzerinden duyurdu.

Dengeli ve yeterli beslenme için yenilikçi evcil hayvan ürünleri ile alanında dünya lideri olan Nestlé Purina PetCare, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü kapsamında 16 ilkokul öğrencisi ile Boğaziçi Üniversitesi Barınma Merkezi’ni (BUPaws) ziyaret etti.

Çocuklara dengeli beslenme ve fiziksel aktivite alışkanlıkları kazandırmak amacıyla Nestlé Türkiye ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2012 yılından bu yana Türkiye’nin 17 ilinde, 86 okulda uyguladığı Sağlıklı Adımlar Projesi kapsamında yer alan Şehit Asker Çoban İlkokulu öğrencileri ile yapılan ziyarette oldukça renkli anlar yaşandı. Bugüne kadar, 86.000 çocuk ve 170.000 veliye ulaşılan Sağlıklı Adımlar Projesi ile çocuklara farklı alanlarda farkındalık yaratmak amacıyla okul dışı gezileri düzenleniyor.

Boğaziçi Üniversitesi kampüsü içindeki yeşil alanda yer alan ve 66 köpeğin şefkatle bakıldığı BUPaws Barınma Merkezi’nde çocuklara sokak hayvanlarına karşı duyarlı olmaları amacıyla eğitimler de verildi.

Nestlé Purina PetCare Genel Müdürü Ayça Erkol yaptıkları bu etkinlikle ilgili olarak, “Nestlé Purina PetCare olarak tüm dünyada hayvanlarla bir arada olmanın insanlara pozitif bir katkısı olduğuna inanıyoruz. Bu bağlamda hayata geçirdiğimiz projelere bir yenisini daha ekleyerek 16 öğrencimiz ile birlikte Boğaziçi Üniversitesi Barınma Merkezi’ne bu ziyareti gerçekleştirmiş olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Köpeklerin şefkatle bakıldığı bu barınma merkezinde çocuklarımıza ayrıca sokak hayvanlarına karşı duyarlı olmaları için çok faydalı bilgiler de verildi. Önümüzdeki dönemde de yardıma muhtaç hayvanlara destek için farkındalık yaratmaya devam edeceğiz.” dedi.

BUPaws Koruyucu Aile Programı Kurucusu ve Gönüllü Koordinatör Defne Arsoy ise şunları söyledi: Türkiye’de günümüzde 8 milyon kadar sokak hayvanı bulunuyor. Bir çoğumuz bu hayvanlarla nasıl doğru iletişimde olacağımızı bilemiyoruz. Küçük yaşta havyanlarla birlikte yaşamayı öğrenmenin ve onlara nasıl davranmak gerektiğini anlamanın çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu konuda duyarlılığın ve farkındalığın artması amacıyla BuPaws olarak okullarla iş birliği yapıyoruz. Nestlé Türkiye Ailesi de bu anlamda çok duyarlı. Bugünkü etkinlikte Sağlıklı Adımlar Projesi öğrencilerini ağırlamaktan çok memnun olduk. Hem genel Boğaziçi Üniversitesi Kampüsüne hem de BuPaws’ın mama sponsoru olan Nestlé Purina Petcare Ailesi’ne de tekrar çok teşekkür ediyoruz.

Yine bu güne özel olarak Nestlé Purina PetCare, yardıma muhtaç hayvanlara destek için farkındalık yaratması amacıyla sosyal medya üzerinden #SenDePatile kampanyası gerçekleştiriyor. Felix markası ile birlikte bu yıl 4. kez yapılan kampanya sağlıklı ve aktif yaşamı destekleyerek insanları yürüyüşe teşvik ederken sokaktaki dostlarımıza da destek oluyor. Felix Türkiye’nin bağışladığı 5 ton mamaya ek 5 ton için hedef 5 milyon adım! Kampanya katılımcıları attıkları adımların görüntüsünü paylaşarak da sokak hayvanlarına destek olmaya çağırıyor. #SenDePatile hashtagi ile Felix Türkiye hesabını etiketleyerek paylaşan kullanıcılar ile birlikte barınaklara toplamda 10 ton mama yardımı yapılacak.

Sohbet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir