Kişisel Gelişim

Yaşam kalitemizi nasıl artırırız?

Yazar:  | 

Sevgili Kendime İyi Bakıyorum okurları,

Bu yazımda sizlere çakralardan bahsetmek istiyorum. Bedenimiz içinde bulunan 7 ana çakranın dengeli çalışması çok önemlidir. Vücudumuzdaki çakralar hormonal sistemdeki bir salgı bezi ile bağlantılıdır. Çakralarımızı dengelemek için her gün meditasyon ve nefes çalışmaları yapmalıyız. Meditasyon yapmak vücudun içinde bulunan çakraları dengeler.

Reiki gibi bir enerji kullanıyorsak, bu enerji de çakralarımızı dengeleme konusunda bize yardım eder. Her gün kendimiz için ayıracağımız zaman önemli. Görünüşümüze gösterdiğimiz özeni, içimize de göstermeliyiz. Gün içinde sakin ve sessiz bir alan oluşturup, kendi içimizi dinlemek, bedenimiz, ruhumuz ve zihnimiz üzerinde çok önemli bir iyileşme oluşturur. Bedenimizle ilgilenmemiz, ona sevgiyle yaklaşmamız bedenimizin bilinci tarafından algılanır. Bedenin içinde bulunan tüm organlar, bu ilgi ve sevgiden payını alır. Hastalıklı alanlar düzenli olarak yaptığımız meditasyon ve nefes çalışmaları vasıtasıyla iyi olmaya başlar. Vücudun stres seviyesi azalır. Çakralarımızda bulunan tıkanıklıklar açılır ve dengeli çalışmaya başlar. Korkularımız azalır, içsel gücümüz çoğalır, güven duygumuz artar, kendimizi ifade edişimiz bile değişir, daha kararlı oluruz. Diğer insanlarla ilişkilerimiz de dengelenir, kendimizden taviz vermediğimiz gibi başkalarını da sömürmeyiz.  Bitmesi gereken ilişkileri bitirmemiz kolaylaşır. Cildimiz canlanır, hücrelerin yaşlanması azalır. Zihnimiz üzerinde olan etkileri de görmeye başlarız. Zihnimizde biriktirdiğimiz çöpleri yavaş yavaş boşaltırız. Daha berrak bir zihne sahip oluruz. Çocukların zihinleri bizim kadar çöple dolu olmadığı için gürültü onları rahatsız etmez. Bizler de temizlendikçe, zihin arındıkça dış seslerden fazla rahatsız olmaz hale geliriz. Ruhsal anlamda rahatlarız. Korkularımız azaldığı için ruhumuz dinginleşir.

İnsanız ve bizler için korkular doğal bir olgudur. Şuur çoğaldıkça, farkındalık artar ve kolektif bilincin içinde bulunan korkuları, entrikaları daha da hisseder hale geliriz. Sezgilerimiz vasıtasıyla nasıl davranmamız gerektiğini biliriz. Kendimizi bu negatif hücumdan korumayı bilmemiz gerçekten çok önemlidir. Kendimizi korumanın yanında bu kolektif korku bilincinin yok olması için çalışmalar yapmaya başlarız. Herkes gibi olmaktan çıkarız, bize gösterilmek istenen şeyin ardında olan gerçekleri görürüz. Çoğunluğun inandırıldığı şeylere inanmayız. Negatif güçlerin bizi ele geçirmesi zorlaşır. Negatif ne demek? Korku demektir. Evrendeki enerji nötrdür. Korkularımız azaldıkça, negatif de hayatımızda azalmaya başlar. Kendimizde temizlediğimiz her şey etrafımıza da yansır. Doğa canlıdır, bizim çakralarımız olduğu gibi onun da çakraları vardır. Kolektif bilincin korkuları doğanın çakralarını da etkiler. Bugün doğanın dengesinin bozulmasına neden olan şey kolektif bilincin korkularıdır. Bizim çakralarımızdan çıkan dengesiz enerji, doğanın çakralarında da bir tıkanma ve dengesizlik yaratıyor. Kolektif korkular dönüştükçe, doğanın çakraları da dengelenir hale gelir. Bizden yayılan dengeli enerji, herkesin dengelenip yükselmesine yardım eder.

“Bugün sizlere vereceğim bu çalışma, çakralarınızı dengeleme konusunda size yardımcı olacaktır”

Kendinizi rahat hissedeceğiniz bir meditasyon müziği eşliğinde üç derin nefes alarak gevşeyin. Sizlere tavsiye edeceğim müzik Zamfir olabilir. İyice gevşediğinizi hissedin ve kendinizi müziğin ritmine bırakın. Nefes alışlarınız daha hızlı, verişiniz ise daha yavaş olsun. Buna dikkat edin. Her gün yarım saat kadar müzik eşliğinde nefes alıp vererek sesiz bir şekilde akın. Bu çalışmayı her gün aksatmadan yapmaya devam ederseniz, çakralarınızı dengeleme konusunda sizlere yardımcı olacaktır ve oldu bile.

Sevgi ve ışık yolunuzu aydınlatsın.

Ufuk Tuğutlu
Enerji Terapisti, Reiki Master, Nefes Koçu

 

 

Sohbet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir