Kişisel Gelişim

Tune şifa enerjisi yolculuğum

Yazar:  | 

Merhaba Değeli Kendime İyi Bakıyorum okurları,

Birkaç yıl önce, sabah yürüyüşüm sırasında verdiğim molada Nilgün Sarar’a ve hayatımı değiştiren Tune Şifa Enerjisi’ne rastladım. Ortaköy’den Bebek’e doğru, hızlı ya da koşar adımlarla tadını çıkardığım güneşli bir sonbahar sabahıydı. Su almak için girdiğim markette, zaten sürekli takip ettiğim derginin yeni sayısının kapağındaki Tune ile ilgili yazıyı görünce hiç ertelemeden dergiyi satın aldım. Öyle ki, yürürken dergiyi okumak istediğimden bir yere çarpmamak ve tökezlememek için büyük çaba sarf ettim. Gözüm etrafta, oturup bir şeyler atıştıracağım yer aradım. Uygun mekanı bulduğumda dergiden gözümü kaldıramadığımı, servis görevlisinden bu yüzden sonra özür dilediğimi hatırlıyorum. Beni içine girdap gibi çeken başlık: Evrene uyumlanmaya hazır mısınız? idi. Yürüyüş sırasında müzik çalarımdan sübliminal mesajlar veren bir kayıt dinliyordum. Kayıt, yaşam amacını bulmak ile ilgiliydi. Evren bu kadar kısa sürede cevap vermişti işte!

Hızlı, anında sonuç veren, başında ve sonunda kendine has ritüelleri olmayan bir yöntemdi. Kimsenin negatif enerjisini üzerine çekmiyordu. Niyet etmeden, dilek dilemeden, asıl ihtiyacın olanı evrenin sana veriyordu. Dokunma, temas, konuşma olmadan yapılan bir şifa çemberiydi. Tam da aradığımı bulmuştum!

Tune, mevcut hatlarda ayarlama yapar!

Tunetolife sitesi’nde yazılanları olduğu gibi aktarıyorum: “Doğadaki en mükemmel organizma insandır. Ancak, zamanla ve yaşamın getirdikleri ile bu mükemmel mekanizmanın ayarı bozulabilir. Tune (Ayar), evrenin sonsuz enerjisi ile insan bedeninin, mükemmel uyumunu standart hale getirmeyi sağlayan farklı çalışan bir sistemdir.  Vücudumuzda bulunan ve bizi evrenin tüm enerjisiyle bağlayan, insanlığın yaradılışı ve evriminden bu yana geçen binlere yıllık süreçte koptuğumuz aksiatonal hatları -meridyen hatları da denir- kusursuz bir biçimde onarır. Tune, şifa sürecinde sağladığı titreşim düzeylerini ve frekanslarını ayarlayarak yeni hatlar devreye sokar. Enerji ileten bu hatlar, daha önce sağladıkları bağlantılara ek olarak ışığı, bilgiyi ve sesi de taşır.

Tune, Balance, Heal (Ayar, Denge, Şifa): Tune (Ayar), mevcut hatlarda ayarlama yapar. Aktive ettiği evren-insan bütünleşmesi yanında yeni oluşturduğu enerji hatlarıyla, enerji, ışık ve bilginin alışverişine olanak tanır. Tune (Ayar) şifa sistemi ile yeniden ayarlanan DNA kodları, hücreler, organlar ve kemikler, sonsuz kaynakla iletişime geçer ve evrendeki hatları bedendeki hatlara uyumlar. Liflerle yeniden birleşimi gerçekleşir. Bu; denge, ayarlanma, yenilenme ve iyileşme demektir.

Tune üzerine çok fazla araştırma yaptım. Kaynağı Doktor Eric Pearl’ün “Tekrar Bağlantı” sistemine ait olan bu mucizevi şifanın seanslarına katılmak, hatta bu sistemin bir parçası olmak için içimde büyük bir istek duydum. Hayvanlara, bitkilere dahi uygulanan bu şifanın uygulayıcısı olmak istiyordum. Tune Şifa Enerjisi ile psikolojik, fizyolojik sorunlarına çareler bulan insanların hikayelerini duyunca Nilgün Sarar’ın her yıl sınırlı sayıda kontenjanı olan seminer takvimini takip etmeye başladım. Benim için o büyük an geldiğinde Nilgün Hanım’ın seminerine kayıt yaptırdım. 2 gün boyunca, sabahtan akşama kadar süren uygulamalı, teorik ve pratik eğitimler sonucunda Tune ile ilgili her şeyi öğreniyor, çevremize de uygulayabiliyorduk. Nilgün Hanım’ın asistanını arayarak seminerden önce Nilgün Sarar’dan özel bir seans istediğimi söyledim. Zaten Tune’yu seminerde öğreneceğimi, kendi kendime de şifa verebileceğimi anlatıp seans teklifimi reddetti. Özel seans konusunda ısrarcı olunca randevuyu alabildim. Bu onlara daha fazla güvenmeme neden oldu. Maddi beklenti içinde değillerdi ve kişisel gelişim ticareti yapmıyorlardı!

Nilgün Sarar’la ilk buluşma

Nilgün Sarar’a şifa seansı almaya gideceğim günün öncesinde, yaşamımın kökten değişeceğinin bilincinde ve bir o kadar heyecanlıydım. Gece uyuyamadım. Sabah kalktığımda sanki derin, güzel bir uyku çekmiş gibi enerji doluydum. Etiler’deki ofise girdiğimde, deniz mavisi gözleriyle sevgi dolu, sıcacık gülümsemesiyle beni karşılayan Nilgün Hanım’la tanıştığımda bir kez daha doğru yerde olduğumu anladım. İfade edemeyeceğim kadar kendimi iyi hissettiğim, konforu rahatlık ve sadeliğinde gizli, kendimi olduğum gibi ifade edebileceğim yerdeydim. Seans öncesi konuşmak gerekmese de tahmin ettiğimden uzun bir süre Nilgün Hanım ile sohbet edip, neden orada olduğumu anlattım. Daha bilinçli bir kabul edişle, yaşamın her zerresine sevgi ve saygıyla ne öncesi ne sonrası, sadece yaşadığım anın farkındalığına uyumlanmak istediğimi söyledim. Bedenimde, zihnimde bilinçsizce biriktirdiğim toksinlerden arınmak, bundan sonra çıkabilecek olası negatif yüklerden etkilenmemek gibi nedenlerle orada olduğumu anlattım. Yaşamımda büyük yeri olan yoga uzun bir yoldu, Tune Şifa Enerjisi bu yolu takviye edebilir, muazzam bir destek sağlayabilirdi.

Nilgün Sarar’ın verdiği cevapların özeti onun çok sevdiğim hatta bir çeşit hayat mottosu kabul ettiğim sözlerinin toplamıdır: “Kimse evrenin karmasının önüne geçemeyeceği gibi, şifasının da önüne geçemez.” Bu, kaderci bir yaklaşım gibi görünse de, hayatımızı seçtiklerimize göre yaşarız tanımına da uyan, yaşamının sorumluluğunun kendine ait olduğunun da üstüne basan güçlü bir yorumdu bana göre… Nilgün Hanım eklemişti: “Ben, burada şifa enerjisi uygulaması sırasında aslında sizde bulunanı ortaya çıkarıyorum. Ayrıca şifa verirken, şifa da alıyorum. Etkisi de uzun süre devam ediyor. Ben yolu gösteriyorum, ancak bundan sonrası sizin yaşama bakışınıza bağlı. Hayatının ipleri sadece senin elinde! Yükselmek, sürekli şifada olup, farkındalıkla yaşamak sana bağlı.”

Kişisel gelişimden büyük mucizeler bekleyenlere etkili bir yanıttı bu. Kişinin yaşamını değiştiren sihirli değnek yine kendisiydi. Yolu gösteren biri olabilirdi, ama o yolda kendisi yalnız yürüyecekti. Bir şeyleri değiştirmeden o istediği mutluluk ya da adı her neyse gökten zembille inmiyordu. İnse, zaten kıymetini bilmeyecekti! Kolay elde edilen şeylerin kıymetini kim bilir ki…

Seans için sadece ayakkabılarımı çıkarttım. Dört bir yanı açık, seansı uygulayanın etrafında rahatça dönebileceği kadar alanı olan bir yatağa sırtüstü uzandım. Seans boyunca gözlerim kapalı kalacak, avuç içlerim yere dönük, 45-55 dakika sürecek seans boyunca kıpırdamadan yatacaktım.

Tune (Ayar) Şifa Enerjisi seansım sırasında yaşadıklarımı, seminer sürecimi ve kendi danışanlarıma uyguladığım seansları sonraki yazılarımda anlatmaya devam edeceğim.

Şimdilik hoşça kalın…

Şifa ile…

Aşk ile kalın…

Sevgilerimle.

Selin Bilgehan
Yoga ve Meditasyon Eğitmeni

Sohbet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir