Kişisel Gelişim

Spiritüel yasalar -3

Yazar:  | 

Sevgili Kendine İyi Bakıyorum Okurları;

Hepinize Merhaba! Diana Cooper’ın Spiritüel Yasalar kitabından etkilendiğim bölümleri sizlerle paylaşmaya devam ediyorum. Yüksek Farkındalığın Yasaları ile farkındalığınızın artmasını seçebilir ve titreşiminizi yükseltebilirsiniz. Katkı olmasını dilerim.

Yüksek farkındalığın yasaları

17- Denge ve kutupluluk yasası

Erkeksi enerji, eylemi, düşünmeyi, mantığı ve girişkenliği temsil ederken, kadınsı enerji ise var olmayı, yaratmayı, sezgileri ve edilgenliği temsil eder. Hedefimiz bu nitelikleri içimizde bütünleştirerek, sezgilerimize kulak verecek ve eyleme geçecek; yaratıcı fikirler üretecek ve onları gerçekleştirmeyi düşünecek bir denge sağlamaktır. Dinlenebilir ve eğlenebiliriz. Besleyebilir ve koruyabiliriz.

Her zaman dengeyi bulmaya çabalarız. Onu bulduğumuzda dersimizi öğrenmişiz demektir. Artık bunu her zaman uygulayabiliriz. Amacımız, hayatımızın her yönünü dengelemektir.

18-Karma yasası

Karma Yasasının ilkesi, ne verirseniz onu alacağınızı garanti eder. Kötü düşünceler ve eylemler size geri döner. Nezaket, düşüncelilik, sevgi, neşe ve cömertlik için de aynı şey geçerlidir. Bu nitelikler onları Evren’e gönderdiğiniz ölçüde, herhangi bir zamanda yaşamınıza girecektir.

Karma yaşamdan yaşama aktarılır. Bir sonraki yaşamımıza dek eylemlerimizin sonuçlarıyla karşılaşmamamız olasıdır. Titreşimimiz ne kadar yüksekse, karma o kadar çabuk geri dönüş yapar. Karma bilançonuzun zamana ayak uydurması, evrimin yüksek seviyelerine ulaştığınızın göstergesidir. Sağlam bir geleceğin keyfini çıkarmak istiyorsanız, spiritüel borçlarınızı ödeyin ve Evren bankasında kredi biriktirin. Ne ekerseniz, onu biçeceğinizi unutmayın.

19- Reenkarnasyon yasası

Ruhunuzun fiziksel bir bedene girmesi enkarnasyondur. Reenkarnasyon ise fiziksel bedene bir kereden fazla geri dönmektir. Reenkarnasyon Yasası’na göre, bir yaşamın sonunda çözülmemiş ya da tamamlanmamış meseleler varlığını sürdürüyorsa, ruhunuzun onları çözümlemek ya da tamamlamak üzere insan formunda geri dönme fırsatını kullanmasına müsaade edilir.

Dünya özgür seçim gezegenidir. Her düşünceniz, sözünüz ve eyleminiz sonunda hayatınızda tezahür eder. Dünya düzleminin derslerinde uzmanlaştıktan sonra, ruhunuz evrenlerdeki birçok yüksek ışık birliğinde görev alabilir. Var olan her şeyin, nihayetinde spiritüel bir işleyişi vardır. İnsanlar yaşamlar boyunca yaptıkları hataları düzeltmek için geri dönmeleri gerektiğini bilselerdi, spiritüel yasalara uymaya özen gösterirlerdi.

Yükselmek, spiritüel titreşiminizi reenkarnasyona ihtiyaç duymayacağınız bir seviyeye yükseltmektir. Bunu başarabilmek için karma borçlarınızı ödemeniz, dünyada aldığınız derslerde uzmanlaşmanız, kalbinizi ve zihninizi açık tutmanız gerekir. Spiritüel Yasalar üzerinde uzmanlaşıncaya dek Dünya’ya geri dönmeyi sürdürürsünüz.

20- Sorumluluk yasası

Zorluklar, onlara nasıl tepki vereceğinizi görmek için Evren tarafından karşınıza çıkarılır. Başarılı olduğunuz testler, sizi spiritüel terfi almaya hazırlar. Spiritüel Güçler, bir işi düzgün yapabileceğinize inandıklarında onun sorumluluğunu size verirler.

Kendi ihtiyaçlarınızı karşılayamıyorsanız yaşamda önemli sorumluluklar alamazsınız. Duygusal durumunuzun ve ruhunuzun bakıma ihtiyacı vardır. Bedeniniz ilgilenmeniz gereken bir tapınaktır. Öncelikle kendinize özen göstermelisiniz. Böylece başkalarına yardımcı olabilecek bir duruma gelebilirsiniz.

Ancak küçük çocuklar dışında, hiç kimse adına sorumluluk yüklenemezsiniz. Her birey kendi duygularından ve kaderinden sorumludur. Başka birinin kararlarının sorumluluğunu üstlendiğimizde, onların en yüksek gelişim seviyesine ulaşmalarına engel oluruz.

21- Ayırt etme yasası

Bir bebeğin doğru ile yanlışı birbirinden ayırt etmesi beklenemez, fakat aynı şey bir yetişkinden beklenir. Derinlerde bir yerde her şeyi biliriz. Sezgilerimiz karşımızdaki insanın dürüst davranıp davranmadığını anlamamızı sağlar. Genellikle mantığımız algıladıklarımıza karşı çıktığı için buna kulak asmayız. Sezgilerimize aldırış etmeyiz. Gerekli ayrımı yapmazsak bunun sonucunda ortaya çıkacak karma yükünü üstlenmek zorunda kalırız.

Ayırt etme yetimizi kullanmamız gerekir. Arkadaş ya da terapist seçimi yaparken karşınızdaki kişinin enerjisi size doğru geliyor mu? İş ortağınızın fikirlerinizi destekleyeceğini gerçekten hissediyor musunuz? Bir insanla randevulaşırken kendinizi rahat hissediyor musunuz? Hayatınıza girmesini istediğiniz kişileri seçmek hakkınızdır.

22- Onaylama yasası

Onaylama Yasası’na göre onayladığınız şeyi gerçek kılarsınız. Olmak istediğiniz kişi olduğunuzu onaylayın. Düşündüğünüzden daha kısa süre içerisinde ona dönüşeceksiniz. Sahip olmak istediğiniz şeye sahip olduğunuzu onaylarsanız, o şey size doğru çekilecektir. Evren size inandığınız şeyi vermek için kendini yeniden düzenler.

Onaylamada bulunurken sadece olumlu kelimeler kullandığınızdan emin olun. Onaylamalar, şimdiki zaman için geçerli olmak zorundadır. Etkili onaylamalar basittir. Kafiyeli ya da ritmik onaylamalar bilinçaltınıza daha kolay yerleşir. “Neşeli ve mutluyum. Bugünden umutluyum” gibi. Onaylamaların sürekli tekrar edilmesi gerekir.

Olmak istediğiniz kişi olduğunuzu sürekli onaylarsanız kısa sürede o kişiye dönüşürsünüz.

23- Dua yasası

Dua etmek Yaradan ile iletişim kurmaktır. Evrene gönderdiğimiz her kelime ve her düşünce bir duadır. Endişelenmek olumsuz duadır. Yaradan’a ne kadar korktuğumuzu söylemektir.

İnanç duaların gerçekleşmesini sağlayan aktif bir bileşendir. Bir ya da daha fazla insana sizinle birlikte dua etmelerini rica edip hayalinize odaklandığınızda, duanızın etkisi artacaktır. Dualar, basit, içten, özgün olmalı ve kalbimizden gelmelidir.

Dua Yasası’nı harekete geçirmenin yöntemi şudur: Önce isteyin. Sonra sonuçla ilgilenmeyi bırakın. Duanıza karşılık verdiği için Yaradan’a teşekkür edin. İnancınızı koruyun. İstediğiniz şeyin size ulaştırılmasına hazırlanın.

24- Meditasyon yasası

Meditasyon Yaradan’ın sesini dinlemektir. İlahi olanın huzur veren sakin sesini duyabilmek için kendinizi yaşamın kargaşasından uzaklaştırmanız gerekir. Aldığınız yanıtları dinlemeye zaman ayırmadan durmaksızın dua ederseniz hiçbir yanıt alamazsınız, çünkü zihninizin gevezeliği Yaradan’ın araya girmesine engel olacaktır. Meditasyonun amacı ve niyeti, bu gevezeliği yeterince uzun süre susturarak, Kaynak’ın rehberlik ve bilgelik tohumlarını atmasına izin vermektir. Bu durgun, sessiz anlar esnasında, ilham almaya ve sorularımızın yanıtlarını öğrenmeye açık oluruz. Zihninizin bir anlığına boş kalmasını sağlayan her şey, sizin kutsal enerjiye açılan aralıktan içeriye girmenize olanak tanır. Meditasyonun amacı budur. Sessizlikte ilahi bilgeliğin incilerine ulaşırsınız.

Bir sonraki yazımda Yüksek Frekans Yasaları’nı sizlerle paylaşacağım. Kalplerimizi sevgiye daha çok açtığımız bir hafta olmasını diliyorum. Sevgiyle ve bol kahkaha ile kalın!

Sevgilerimle,

İpek Senem Aydın

Facebook: İpek Senem Aydın Blog Yazarı

Instagram: ipeksenemaydin

E-mail: ipeksenemaydin@gmail.com

Sohbet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir