Kişisel Gelişim

Sessizliğin gücü

Yazar:  | 

Hepinize Yürekten Merhaba! Uzun bir sessizlik döneminden sonra sizlerle tekrar beraberim. İçsel büyümemizi sağlayabilmemiz için zaman zaman sessiz kalma ihtiyacı duyarız. Kendimizden kendimize yolculuk yapıp, o sessizlikte İlahi Yaradan’ın bize vereceği mesajları alırız. Bu dünyaya geliş sebebimiz, hayat amacımız, yaşamdaki bir sonraki adımımız bize hep sessizlik zamanlarında ilham olarak gelir.

Sessizlik gerçekten de çok güzel bir hediyedir. Sözcüklerden serbest kaldığımız zaman zihnimiz sakinleşir ve biz Yaradan’ın sesini duyabiliriz. Kendi ruhumuzu dinlemeyi öğrenir ve kendi sezgilerimize kulak veririz. Aslında hepimiz sezgileri açık olarak dünyaya gelmiş varlıklarız. Tek ihtiyacımız olan şey, dünya telaşıyla unuttuğumuz doğal yeteneklerimizi tekrar hatırlamaktır.

“Sessizliğin sesini dinlemenin mümkün olduğunu biliyorum. Sessizliği deneyimlemeye ve sezgilerimi dinlemeye izinliyim”

(Evet demeniz yeterlidir, hisler Thetahealing tekniği ile yüklenir) 

PEKİ SESSİZLİKTEN NELER ÖĞRENEBİLİRİZ?

Sessizlik bize kendimizi ifade edebilmemiz için uzun konuşmaya ihtiyacımız olmadığını öğretir. Etkili ifade edilen birkaç sözcük saatlerce konuşmaktan daha güçlüdür. Çok konuşmak bizim zihnimizin ne kadar dolu olduğunu göster. Bilge kişilere baktığımızda hep az ve öz konuştuklarını görürüz.

“En iyi ve en yüce şekilde kendimi nasıl ifade edeceğimi biliyorum ve bunun nasıl hissedildiğini biliyorum. Lafı dolandırmadan ve uzatmadan nasıl etkili konuşacağımı biliyorum”

(Evet demeniz yeterlidir, hisler Thetahealing tekniği ile yüklenir)

Sessizlikte artık bize hizmet etmeyen düşünce kalıplarımızın farkına varırız. Bir şeyi görmezden geldiğimizde o düşünce daha da güçlenir, o yüzden görmek çok önemlidir. Bir sonraki aşama ise bize hizmet etmeyen bu kalıpların sevgiyle gitmesine izin vermektir.

“Artık bana hizmet etmeyen ……..düşünce kalıbımdan serbest kalmayı, özgürleşmeyi hak ediyorum, kabul ediyorum ve layığım”

(Evet demeniz yeterlidir, hisler Thetahealing tekniği ile yüklenir)

Sessizlik bize doğadaki seslerin farkına varmayı öğretir

Orman, nehir ve deniz kenarı, yüksek tepeler, hep yoğun enerjinin olduğu yerlerdir. Mümkün olduğunca buralarda vakit geçirin. Çeşit çeşit böceklerin, kuşların, rüzgarın, dalganın, akıntının sesinin sizde içsel olarak neler uyandıracağını görün. Kendinizdeki Yaradan’ın bir parçası olan bilgeliği onurlandırın. Doğadayken Yaradan’a soru sorabilirsiniz, cevap için beklentiniz olmasın. Cevap tam da ihtiyacınız olduğu en yüce zamanda gelecektir.

“Sahip olduğum bilgeliği, günlük hayatımda en iyi ve en yüce şekilde nasıl kullanacağımı biliyorum. Yaradan’ın mesajlarını açık ve net bir şekilde anlamanın mümkün olduğunu biliyorum. Bunu hak ediyorum. Kabul ediyorum ve layığım”

(Evet demeniz yeterlidir, hisler Thetahealing tekniği ile yüklenir)

Sessiz kalmak cesaret gerektirir

Korku ve endişe içinde olduğumuzda gerçeklerle yüzleşmekten kaçarız, durmadan konuşur bizi oyalayacak şeylerle vakit geçiririz. Sessiz kaldığımızda ise kendimizle yüzleşiriz, bu gerçekten de cesaret gerektiren bir şeydir. Korku hissettiğiniz zamanlarda lütfen durmayı deneyin ve korkunun geçmesini bekleyin. Cesur olmayı seçtiğiniz için lütfen kendinizi tebrik edin.

“Korku ve endişe hissetmeden günlük hayatımı nasıl yaşayacağımı ve bunun nasıl hissedildiğini biliyorum. Cesaretin Yaradan tanımını biliyorum. Kendimle yüzleştiğimde güvendeyim.”

(Evet demeniz yeterlidir, hisler Thetahealing tekniği ile yüklenir)

Sessiz kaldığımızda anda oluruz, anı yaşarız

Aldığımız nefesin farkına varırız. Yaşamın muhteşemliğini ve bir o kadar da sadeliğini gözlemleriz. Tüm varoluşu hareket ettiren tek bir güç vardır. O da sevgidir. Her sessizlikte kalbimiz biraz daha açılır ve daha çok severiz. Lütfen sevginizi ifade edin. Seni Seviyorum demeye izinli olun.

“Kalbimin sevgiyle dolup taşmasına izinliyim. Günlük hayatımı Yaradan’ın koşulsuz sevgisiyle nasıl geçireceğimi ve bunun nasıl hissedildiğini biliyorum. Sevgimi ifade ettiğimde güvendeyim.”

(Evet demeniz yeterlidir, hisler Thetahealing tekniği ile yüklenir)

Sevgili Okurlarım, Paylaştığım Thetahealing his yüklemelerinden en yüksek şekilde faydalanmanızı diliyorum. Daha fazla bilgi almak için Vianna Stibal’in Thetahealing Sıradışı Bir Enerji Yaklaşımına Giriş adlı kitabını okuyabilirsiniz. Ayrıca www.thetahealing.com adresinden tüm Türkiye’de bulunduğunuz şehirlerdeki Thetahealing Uygulayıcıları ve Eğitmenlerine ulaşabilirsiniz. Hepinize katkı olmasını dilerim. Sevgiyle kalın. Çok sevin.

 

İpek Senem Aydın

E-mail: ipeksenemaydin@gmail.com

Facebook: İpek Senem Aydın Blog Yazarı

İnstagram: ipeksenemaydin

 

 

THETAHEALING® Tekniği Nedir?

 THETAHEALING® Tekniği çabuk ve pratik bir şekilde derin blokajlarımızı bulmamızı ve bilinçaltımızı yeniden programlamamızı sağlar. Geçmiş deneyimlerimizin bizde yarattığı olumsuz durumları, engelleri, blokajları hızlıca tekrar yapılandırır. Kendi istediğimiz hayatı kurabilmemize yardımcı olur.

THETAHEALING® Uygulayıcıları, kişilerin ruhsal, zihinsel, bedensel, duygusal dengesi ve sağlığı için farklı pencereler açabilir. Hayallerinizdeki kaliteli ve mutlu hayatı yaşayabilmeniz için size destek sunabilir.

Sohbet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir