Kişisel Gelişim

Para ile doğru ilişki kurun

Yazar:  | 

Sevgili kendime iyi bakıyorum okurları;

Para ile aranızda kurduğumuz bağ çok önemlidir. Parayı nasıl görüyoruz? Para bizim önümüze mi geçiyor? Onunla ilişkimiz ne ölçüde? Bunu çok iyi tespit etmeliyiz.

Parayı güç olarak görüyorsak muhtemelen bizim önümüze geçiyordur. Bu durum önce kendimize zarar vermeye başlar, para önümüze geçer ve bizi yok eder. Kendi kimliğimizi ona teslim etmiş oluruz. Paranın gerçek işlevi bizim daha rahat yaşamamıza hizmet etmektir, ihtiyaçlarımızı karşılar. Biz onu doğru şekilde kullanmadığımızda ona esir oluruz. Bizi öylesine kendi gerçeğimizden çıkarır ki, sahte bir ben yaratıp onun içinde yok oluruz, bir nevi sarhoş olmak gibi.

Bizi ayakta tutan tek şey para değildir

Para sahibi olan birçok insan, etrafındaki insanlara öylesine ağır hakaretler ediyor ki inanılır gibi değil. Parasıyla satın aldığı evliliği, çocukları, iş yerinde çalıştırdığı insanlar, arkadaşları, çevresinde ilişki kurduğu her insanla arasındaki tek gerçek bağı para ile oluşmuş. Onu yitirdiğinde ise maalesef tek başına kalır. Parayı kaybettiğimizde, o güne kadar kendimizi parayla adam etmeyi bildiğimiz ve gerçek kimliğimizi beslemediğimiz için, gerçek anlamda yok oluruz. Bizi ayakta tutan şey yok olmuştur ve bizim tek bildiğimiz güç budur. Patronluk yapan insanlar iflas edip parasız kaldıklarında iş beğenemezler. Kendilerini aşağılanmış ve değersiz hissederler. Birçok kişinin parasını kaybettiğinde intihar etmesinin nedeni budur.

Paranın şuuruyla doğru orantılı bir denge kuramamışsak onu yitiririz

Bizim paraya yüklediğimiz anlam paranın gerçek işlevinin dışına çıkar. Aslında para insanları ezmek için, gösteriş yapıp hava atmak için değil, ihtiyaçlarımızı sağlamak açısından gereklidir. Bazı insanlar ise yakınlarının parasına muhtaç olurlar. Kendi hayatları hakkında söz sahibi olamazlar. Maddi anlamda bir başkasına muhtaç olmak bizi esir eder. Hazmedemediğimiz şeyleri kaybetmek zorunda kalırız veya başkalarının parasına muhtaç oluruz. Para ne kadar madde de olsa o da enerjinin sıkışmış hali olduğu için içinde bir şuur ve bilinç vardır ve bu şuur parayla aramızda bir direnç yaratır. Bu durum sonunda parayı kaybetmemize neden olur. Paraya olan bakışı açımızı değiştirmek, onu güç olarak görmekten vazgeçmek ve ruhumuzu beslemeye başlamak ise, kendimizle gerçek ve doğru bir ilişki kurmamıza yardımcı olur. Kendimizle kurduğumuz doğru ilişki etrafımızdaki her şeye yansır, tüm ilişkilerimiz iyileşir. Parayla aramızda çok daha büyük bir akış başlar

Aslında yaşadığımız negatif şeyler Allah’ın bize verdiği cezalar değildir

Sadece ektiğimizi biçeriz, eylemlerimizin sonucunu yaşarız, yaptıklarımızdan sorumluyuz. Para enerjisini hak etmek için bakış açımızı, yaşantımızı, davranışlarımızı, insanlarla olan ilişkimizi değiştirmeliyiz diye düşünüyorum.

Para ile olan ilişkinizi değiştirmek istiyorsanız:

Gözleriniz kapalı, içinizden üç sayarak burnunuzdan nefes alın, içinizden altı sayarak burnunuzdan nefes verin. Bunu üç kez tekrarlayın ve gevşediğinizi hissedin.
Kendinizi okyanusa bakarken imgeleyin ve gözünüzün gördüğü her yerde paralar görün. ‘’Bu benim bolluk okyanusum’’ deyin. İçinizden kendi bolluk kabınız ne kadarsa o miktarda aldığınızı imgeleyin. Daha sonra, kalbinizden bir kapakçık açın ve ona pembe ışıklar akıtın, yavaşça akış ve dönüş hızlansın ve pembe bir ışık topu olsun. Evrene oldu bile diyerek atın.
İçinizden “burası benim bolluk okyanusum, dilediğim her zaman içinden istediğim miktarda alıyorum” deyin. Derin bir nefes alarak gözlerinizi açın.

Bu imgelemeyi sık sık tekrarlayın ve bolluk kabınızı her zaman oldukça geniş tutun. Dilerim sevgi her zaman yolunuza ışık tutan gerçeğiniz olur.

Ufuk Tuğutlu

Enerji Terapisti, Reiki Master, Nefes Koçu

Instagram: ufuk_tugutlu

Facebook: AlphaNefesi

Sohbet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir