Kişisel Gelişim

Nezaketin büyüsü tüm kapıları açar

Yazar:  | 

Değerli Okurlarım,

Sevgiyle Merhaba! Bu hafta sizlerle nezaketin ve inceliğin günlük yaşamımızda nasıl kullanılacağını paylaşacağım. Her paragrafın sonrasına Thetahealing his yüklemelerini ekledim. His çalışması Thetahealing’in en güçlü tekniklerinden biridir. Bu çalışmayla gelen değişimlerin hızı şaşırtıcıdır. İnsanlara çabucak sevilmenin, kabul edilmenin, takdir edilmenin, saygı duyulmanın nasıl hissedildiği öğretilebilir.  Umuyorum ki zevkle okuyacaksınız.

Çok sevdiğim yazar Maya Angelou’nun dediği gibi “İnsanlar onlara ne söylediğinizi unutabilirler. İnsanlar onlara ne yaptığınızı da unutabilirler. Ama insanlar, onlara kendilerini nasıl hissettirdiğinizi asla unutmazlar.”

Nezaket bulaşıcıdır

Nezaket, diğerleri tarafından kolayca anlaşılan çok güçlü bir titreşime sahiptir. Günlük hayatımızda kibar, ince ve şefkatli olduğumuzda, dünyamız dolayısıyla biz de daha şefkatli oluruz. Nezaket bizi istediğimiz her yere götürebilir: Daha mutlu bir yaşam, titreşimimizi yükseltmek, nazik insanlarla çevrili olmak, bu dünyada bir fark yaratmak ve bir değer katmak… İncelik dolu sözlerinizin ve davranışlarınızın diğerlerinin üzerinde olan etkisi ömür boyu sürebilir. Nazik olmak her zaman bulaşıcıdır ve kalplerimizi açar. Açık bir kalp ile de her zaman güzel ve paylaşım dolu ilişkiler deneyimleriz.

PEKİ, GÜNLÜK YAŞAMIMIZDA NEZAKETİ NASIL KULLANACAĞIZ?

DÜŞÜNCELİ KONUŞUN

İletişim kurarken ağzınızdan çıkan sözcükleri dikkatli seçin. Akdi takdirde, üzerinden seneler geçse de ne söylediğimizi hep hatırlamak zorunda kalırız. Kalplerimizin en çok kırıldığı anlar, genelde düşüncesizce ve öfkeliyken söylenen sözler yüzündendir. Göze göz, dişe diş diye bir deyim olsa da Yaradan katında en yüce olan şey, yapılan davranışa aynı şekilde cevap vermeyip iyilikle davranabilmektir.

Yaradanın tanımıyla zerafetle neyi nasıl söyleyeceğimi biliyorum. Neyi nasıl söyleyeceğimi bilmenin nasıl hissedildiğini biliyorum.

(Evet demeniz yeterlidir, hisler Thetahealing tekniği ile yüklenir)

NAZİKÇE DİNLEYİN

Konuşurken karşınızdaki kişiyi kalpten dinleyin. İlginizin cep telefonunuzda ya da çevrenizde olması konuşmanın çoğunu kaçırmış olmanız demektir. Özellikle sorduğunuz sorularda cevabı için acele etmeyerek gerektiği kadar nazikçe beklemeniz en güzelidir. Bu hayatta ne kadar iyi bir dinleyici olursak, o kadar çok şey öğreniriz.

Dinlemenin Yaradan tanımını biliyorum. Neyi nasıl dinleyeceğimi biliyorum. İyi bir dinleyici olmanın mümkün olduğunu biliyorum. Dinlemenin nasıl hissedildiğini anlıyorum.

(Evet demeniz yeterlidir, hisler Thetahealing tekniği ile yüklenir)

KİBARCA HAYIR DEYİN

Günlük yaşamımızda belki de en çok zorlandığımız konu kibarca nasıl hayır diyeceğimizi bilememektir. Kendi sınırlarımızı bilmediğimiz zaman kişilerin bizim hayatlarımızı ihlal etmesi kaçınılmazdır. Hayır demek bencillik demek değildir, aksine kendimizi çok sevdiğimiz için nasıl hayır diyeceğimizi öğrenmeliyiz. İş hayatında ve özellikle ilişkilerde sağlıklı bir etkileşim için bu gereklidir.

En iyi ve en yüce şekilde, zerafetle kime, nasıl ve ne zaman hayır diyeceğimi biliyorum. Yaradanın tanımıyla hayır demenin nasıl hissedildiğini biliyorum. Hayır dediğimde güvende olduğumu biliyorum.

(Evet demeniz yeterlidir, hisler Thetahealing tekniği ile yüklenir)

NAZİKÇE KONUŞUN

Sesinizi yükselttiğiniz zaman kontrolünüzü kaybedersiniz ve konuşma tamamen farklı bir yöne doğru yol alır. Konuyla alakasız sözcükler kullanmaya başlarsınız. Yumuşak olun, sakin olun ve açıkça söylemek istediğinizi dile getirin. Şayet bu durumdayken sakin kalabilmek sizin için zorsa, sesinizi yükseltmek yerine sessiz kalıp o ortamdan uzaklaşmak en iyisidir.

Herşeyi Yaradanın başkalarıyla etkileşim içinde olmanın tanımını anlıyorum. Başkalarıyla ne zaman ve nasıl etkileşim içinde olacağımı biliyorum. Bunun nasıl hissedildiğini biliyorum.

(Evet demeniz yeterlidir, hisler Thetahealing tekniği ile yüklenir)

TEŞEKKÜR EDERİM DEYİN

Nazik bir kalp kadar daha etkileyici başka bir şey daha yoktur. Günlük hayatınızda nerede olursanız olun, “teşekkür ederim” demeyi bir ritüel haline getirin. İnsanlarla yaptığınız her konuşma yeni bir şeyler öğrenmek için fırsattır. Hiçbir kimse hayatımıza tesadüfen gelmez. Onlardan ya öğreniriz ya da öğretiriz. Karşılaştığınız insanlara nazik bir kalp ile her şey için teşekkür edin. Yalnızca öğrendikleriniz için değil, aynı zamanda yol arkadaşlarınız olduğu için.

Zerafetle nasıl teşekkür edeceğimi biliyorum ve bunun nasıl hissedildiğini biliyorum.

(Evet demeniz yeterlidir, hisler Thetahealing tekniği ile yüklenir)

Sevgili Okurlarım, Paylaştığım Thetahealing his yüklemelerinden en yüksek şekilde faydalanmanızı diliyorum. Daha fazla bilgi almak için Vianna Stibal’in Thetahealing Sıradışı Bir Enerji Yaklaşımına Giriş adlı kitabını okuyabilirsiniz. Ayrıca www.thetahealing.com adresinden tüm Türkiye’de bulunduğunuz şehirlerdeki Thetahealing Uygulayıcıları ve Eğitmenlerine ulaşabilirsiniz. Hepinize katkı olmasını dilerim.

17-30 Eylül 2017 tarihleri arasında Brezilya John Of God ziyaretinde olacağım. Oradaki süreçlerimi ipeksenemaydin instagram hesabım hikayeler kısmından takip edebilirsiniz. Hepimiz için ortak dileğim her anımızdan keyif almak, her günümüzü neşeyle ve mutlulukla geçirmek, mükemmel sağlığı tam ve bütün olarak tüm hücrelerimizde deneyimlemek, ülkemizin ve dünyamızın kolaylıkla yükselmesi olacak. Kalpten kalbe bir yol vardır. Hepimiz Biriz, hepimiz için dua ediyor olacağım. Sizleri seviyorum, sevgiyle kalın.

İpek Senem Aydın

E-mail: ipeksenemaydin@gmail.com

Facebook: İpek Senem Aydın Blog Yazarı

İnstagram: ipeksenemaydin

 

THETAHEALING® Tekniği Nedir?

 THETAHEALING® Tekniği çabuk ve pratik bir şekilde derin blokajlarımızı bulmamızı ve bilinçaltımızı yeniden programlamamızı sağlar. Geçmiş deneyimlerimizin bizde yarattığı olumsuz durumları, engelleri, blokajları hızlıca tekrar yapılandırır. Kendi istediğimiz hayatı kurabilmemize yardımcı olur.

THETAHEALING® Uygulayıcıları, kişilerin ruhsal, zihinsel, bedensel, duygusal dengesi ve sağlığı için farklı pencereler açabilir. Hayallerinizdeki kaliteli ve mutlu hayatı yaşayabilmeniz için size destek sunabilir.

 

 

Sohbet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir