Kişisel Gelişim

Mutluluğa Giden Yol

Yazar:  | 
  1. Sevgili Kendime İyi Bakıyorum Okurları;

Başarısızlık korkusu çoğumuzu eline geçirmiş durumda. Genelde insanlar başarıyı maddede görürler. İşlerinde başarılı oldukları için hatırı sayılır serveti olan insanlara diğer insanların gıpta ederek bakmaları, onları kıskanmalarına neden olur. Para insanlar için mutluluğa giden yolun anahtarı. Gerçekte en büyük başarı mutlu olabilmekte, ama bunun farkında bile değiliz. Bunun en önemli nedeni çocukluğumuzdan beri bize empoze edilen mutluluğun, tamamen maddesel olması.

Para ve onun satın aldığı her şey bize mutluluk değil konforu getirir

Allah dünyaya gelirken herkese bir yetenek vermiştir. Bunu ortaya çıkartmamızı sağlayabilen bir ailemiz varsa çok şanslıyız demektir. Yeteneğimiz olan bir eylemi deneyimlerken kendimizi tam ve bütün hissederiz. Doğal yeteneğimizi ortaya koyarken severek yaptığımız için mutlu ve huzurlu oluruz.

Sizlerle çok etkilendiğim bir hikayeyi paylaşmak istiyorum

Seneler önce bir arkadaşım beni Kartal Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu resim sergisine götürdü. Resimleri yapan bayan, bu arkadaşımın eski bir tanıdığıydı. Giderken bana sergi sahibinin sakat olduğunu, tekerlekli sandalyeye mahkum yaşadığını anlattı. Serginin düzenlendiği salona girdiğimizde salonun duvarlarını süsleyen şahane resimler ve onu yapan tekerlekli sandalyedeki kadını gördüğümde çok şaşırdım. Çünkü kolları ve elleri de sakattı. Boyu çok kısa ve gelişmemiş bir vücut yapısı vardı. Parmakları sağlıklı görünmüyordu. Yüzünde içten bir gülümseme olan bu kadına baktıkça içimde hayranlık hissi oluşmaya başladı.

Sergiyi gezdikçe yaptığı resimlerin güzelliği ve tekniği beni çok etkiledi. Tekerlekli sandalyedeki kadın, o gülen yüzüyle kendinden emin bir tavırla herkesi etrafına topladı ve öyle bir konuşma yaptı ki… Tüm salon önce sessiz kaldı, ardından büyük bir alkış koptu. Sergisine olan ilgiye ve gelenlere teşekkür etti, resim yapmayı çok sevdiğinden, aslında liseden sonra akademiye gitmek istediğinden bahsetti. Okulda çok başarılı olduğunu anlattı. Sakat olması nedeniyle ailesi liseden sonra okumasına izin vermemişti ama bu onu yıldırmamıştı. Evinde onu ziyaret eden arkadaşlarından, yakınlarından rica ederek yağlı boya ve tuval aldırmıştı. Bu sayede evde resim yapmaya başlamış ve bir süre sonra sergi açıp resimlerini satabilmişti. Sakat olmasının çok sevdiği resim yapmasına engel olmadığını anlattı. Fırçayı ağzıyla tutarak parmak aralarına sıkıştırdığını, böylece fırçayı tuval üzerinde kullanabildiğini söyledi. Kendisini sakat olarak görmediğini, sakatlığın beyinde olduğunu ifade etti. Nefes alıp veren, aklı yerinde olan her insanın istediği her şeyi gerçekleştirebileceğinin bir örneği olduğu için kendiyle gurur duyduğunun altını çizdi. Tüm salondaki insanların bu konuşmadan etkilendiğini ve bir çok insanın, buna ben de dahilim, gözyaşlarını tutamadığını gördüm. Bu yaşlar ressama acımaktan değil, ona duyulan hayranlıktandı.

İçinizdeki mutluluk ve huzurun açığa çıkmasına izin verin

İçinde resim yapma isteğine duyduğu bu büyük aşk için verdiği mücadele, sonunda istediği şeyi başarmış olmanın getirdiği huzur ve mutluluk gözlerinden okunuyordu. Bedensel olarak sakat olması onun başarısız ve mutsuz olmasına neden değildi. Bu olay, nicelerine nazaran kolay bir hayatımız olduğu halde mutsuz olanlarımız için güzel bir örnek teşkil ediyor diye düşünüyorum.

Şimdi, gevşemeye ve içinizdeki mutluluğa izin vermeye ne dersiniz?

Gözleriniz kapalı derin bir nefes alın, iyice gevşeyin. Kendinizi çok güzel bir bahçenin içinde görün. Orada, kendinizi rahat hissedeceğiniz bir yer seçin. Sizi, aynı size benzeyen yüksek benliğiniz orada karşılasın. Sizden daha parlak, daha güzel görünen yüksek benliğinizden yardım isteyin. İçinizden sorun, beni en çok ne mutlu eder? Kendimi hangi eylemi gerçekleştirirken tam ve bütün hissederim? Yüksek benliğinizle telepatik olarak iletişim kurabilirsiniz. Sorunuzu sorun ve cevabın içinizde yükselmesine izin verin. İçinizden gelen mutluluğun ışığı yolunuzu aydınlatsın sevgili okurlar.

UFUK TUĞUTLU
Enerji Terapisti, Reiki Master, Nefes Koçu

Sohbet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir