Kişisel Gelişim

İçinizdeki gerçek gücü uyandırın

Yazar:  | 

Gerçek güç hiçbir duruma, şekle, kişiye ihtiyaç duymaz. Güç özden geldiğinde insan her şartta gücünün farkındadır. Gücünü bilen insan yaşadığı her şeyin bir deneyim olduğunun bilincindedir. Yaşadığımız olayın sorumluluğunu alıp, her ne yaşıyorsak yaşayalım, bu olayın bizi daha da güçlendireceğini biliriz. Hiç kimseden yardım alamayacağımızın, çarenin kendi içimizde olduğunun farkındayızdır. Başkalarından yardım istemek anlamsızdır, çünkü her insan olayları kendi korkularıyla, kendi yanlış ve doğrularıyla görür. Başkalarının fikirleri bize asla yardım edemez. Kendimizi bir başkasıymış gibi karşımıza alıp, objektif bir şekilde görebildiğimizde, içimizde olayın çaresi de kendiliğinden belirecektir.

Objektif bakabilmek, kabulü getireceği için direnç oluşmasını engeller, serbest kalan enerji ise yeniyi, yani çareyi yaratır. Gerçek güç kendimizi görebilmektedir. Her nasılsak öyle olduğumuzu kabul edebilmektedir. Yargılamadan kendimize bakabildiğimizde içimizde her şey netleşmeye başlar. Toplum tarafından yargılanma korkumuz içimizdeki gücü çıkartmamıza mani oluyor.

İnsan gücünü bulabilmek için, güçsüzlükler yaratıp içinden geçiyor

Böyle gelişmeyi seçmişiz. Hayatı kolay, sadece eğlenceyle geçen insanlar, belki rahat bir hayat yaşıyor gibi gözükürler, ama aslında kendileri de bu yaşadıklarından pek mutlu olamıyorlardır. Bu tür insanlar yaşadıkları bu debdebeli hayatın içinde aslında oldukça yalnız kalmışlardır. Sahte bir mutluluk hali yaratırlar. Uyuşturucu, içkiye, sigara, kumar, madde, para, sürekli alışveriş yapmak vs. gibi şeylere kolaylıkla bağımlı olabilen insanlardır. Bağımlı olmalarına neden olan durumu bilemedikleri için depresif haller yaşarlar. Mutluluklarını ve güçlerini maddeden aldıkları için, sürekli bir yetersizlik hali ve boşluk hissederler. İçlerinde gerçekte güçsüz ve mutsuzdurlar. Bu mutsuzlukları etraflarındaki insanlara karşı öfkeli ve suçlayıcı olmalarına neden olur.

İçsel gücümüz maddeyle sınırlı değildir

Maddenin ötesinde olan her insanın içsel gerçekliğinde bulunan bu güç ortaya çıktığında, insan bu gücün sınırlı olmadığını, tüm var oluşun gücüyle bir olduğunu fark eder. Kendi dışında gördüğü her şeyin aynı güçten beslendiğini bilir. Gerçek gücün içinde şiddet, kıskançlık, esaret, rekabet, hırs yoktur sevgi ve yaratıcılık vardır. Bir insanda gerçek güç belirdiğinde, içsel gücünden gelen sevgi ve yaratıcılık etrafında bulunan insanları da beslemeye başlar. Bu sayede, o insanlarda da farkındalık artar, kendi içlerinde bulunan gerçek güçle temas kurmaya başlarlar.

Güçsüzlük korkunuzu sevgiye dönüştürün

Bir yerde gerçek bir uyanış varsa tüm kolektif bilinç de bundan etkilenir. Güçsüzlüğünüzü sevgiye dönüştürmenize yardımcı olacak bu meditasyonu sizlerle paylaşıyorum:

Gözleriniz kapalı altı sayarak nefes burnunuzdan alın, üç sayarak burnunuzdan nefes verin. Bunu üç kez tekrarlayın ve gevşediğinizi hissedin.

İçinizden şöyle deyin:

“Benim güçsüzlük korkum var.

Ben güçsüzlük korkum olduğunu kabul ediyorum.

Ben güçsüzlük korkumu şu anda sevgiye dönüştürmeye niyet ediyorum.

Ben güçsüzlük korkumu seviyorum.”

Güçsüzlük korkunuzun hangi renk ve şekilde olduğuna bakın. Kalbinizden bir kapakçık açın, güçsüzlük korkunuzun üstüne uçuk pembe ışıklar akıtın ve bu korkunuzu uçuk pembe rengine dönüştürün. Gözünüzün önünde yavaşça dönmeye başlasın, dönüş hızlansın, pembe bir ışık topu olsun. Oldu bile diyerek evrene fırlatın gitsin. İçinizden bunları tekrar edin:

“Ben içimdeki gücü ulaşıyorum.

Ben içimdeki güce ulaştığımı biliyor ve inanıyorum.

Ben içimdeki güce ulaştığımı kabul ediyorum.

Ben içimdeki güce ulaştığım için kendimi takdir ediyorum.

Ben içimdeki güce ulaştığım için şükrediyorum.”

Diyerek bitirin. Derin bir nefes alarak kendinizi hazır hissettiğinizde gözlerinizi açabilirsiniz.

Sevgi ve ışık yolunuzu aydınlatsın.

Ufuk Tuğutlu

Kişisel Gelişim Uzmanı 

Sohbet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir