Kişisel Gelişim

Enerjinizi Yükseltirseniz Mucizelerin Kapısını Aralayabilirsiniz

Yazar:  | 

Yeni yılla girdiğimiz bu günlerde en büyük dileğim barış olacak. Dünyadaki kaynaklar hepimize yetecek kadar var. Bizler birbirimize saygılı olmalıyız. Kendimizi, ailemizi, çocuklarımızı ne kadar düşünüyorsak, başkalarının da aileleri ve çocukları var, onlar da en az bizim ailelerimiz ve evlatlarımız kadar kıymetli.

Başkalarına zarar verdiğimizde sonunda mutlaka biz de zarar alırız, bu evrenin en önemli kuralıdır, ne ekersek onu biçeriz. Bu bilinçle baktığımızda zarar vermekten çekinir hale geliriz.

Tüm dünya karışık, eski düzen biterken oldukça çok can yakıyor. Avrupa ve Amerika dahil olmak üzere dünyanın her yerinde ekonomik bir çöküş yaşanıyor. Kuvvetli olan ülkeler zayıf olan ülkeleri sömürüyor. Aynı sömürü bireysel anlamda insanlar arasında da devam ediyor. Kapitalist sistem yok olmamak için elinden gelen gayreti gösteriyor. Ülkeler birbirini çökertmek için türlü entrikalar çeviriyor. Uyuyan halklar farkına varana kadar iş işten geçiyor. Ekonomik çöküş, yanında ahlaki çöküşü de getiriyor. Büyük bir mutsuzluk, umutsuzluk dalgası dünyayı sarıyor.

Orta çağda gibiyiz, dünyada din adı altında gericilik çoğalıyor. Sanki insanlarda bir delilik hali var, normal insan bulmak gittikçe zorlaşıyor. Bu görünen tablo hiç iç açıcı değil, ama hiçbir şey de göründüğü gibi değildir.

Bu olan olayların nedeni,

Dünyanın dördüncü boyuta geçmesi ki, dünya da kendi içinde canlı ve onun da bir bilinci, DNA’sı, hücresel yapısı, farkındalığı var. Bizimle ve bedenimizle dünya arasında bir fark yok. Bizde olan her şey dünyada da var. Dünyanın yükselişi, yükselemeyen insanın içinde büyük bir dengesizlik yarattı. Çoğu insan, bu yükselişi gerçekleştiremedi, yani hala üçüncü boyutta kalmaya devam ediyor. Hatta birinci boyutta ve ikinci boyutta yaşayan insanlar da var dünyada. Aynı evin içinde yaşayan ve boyutları farklı olan insanlar da mevcut aramızda. Bu insanlar yeni boyuta uyumlanamıyorlar ve bir nevi devreleri yanıyor, yani deliriyorlar.

Uyanan ve uyanmakta olan birçok insan ise, diğer insanların bu geçişi yapmasına yardımcı olmaya çalışıyor. Yükselmek için neler yapmalıyız? Nefes çalışmak, meditasyon yapmak, dans etmek, yoga yapmak, doğru beslenmek çok önemli.

Doğru beslenmek derken, et yemenin gerekli olduğuna inananlardanım, çünkü bir kere et yemişiz insanlık olarak, baştan et yemeseydik, proteini baklagillerden alsaydık iyi olurdu, ama bizim atalarımız hayvanları kesip yemişler ve bizler de et yemeye alışmışız. Vücudumuz bu beslenme şeklini kanıksamış, bu gıdayı kesmek bize zarar verebilir diye düşünüyorum. Eti daha az yemek iyi olabilir. Alkolü de az içmeliyiz ve uyuşturucu kullanmamalıyız, kahve ve kafein içeren gıdaları da az tüketmeliyiz, sigara gibi bağımlılıklardan uzak durmalıyız. Doğada yürüyüşler yapmalıyız. Kendimizle bu sayede daha derin bir ilişki içine girebiliriz. Bu da bize içsel farkındalık verir, korkularımızı fark etmek onları dönüştürebilmek için bir fırsattır. Dünyada yaşanan bu kaos, aramızda olan boyut farklılıklarından yaşanıyor. Aramızda dördüncü hatta beşinci boyuta yükselen insanlar var. Hepimizin yükselmesi dileğiyle sevgi ve ışığın yolunuzu, farkındalığınızı aydınlatmasını dilerim.

Bu hafta sizlere doğada yürüme meditasyonu tavsiye ediyorum. Yürüyüş yaparken adımlarınızın farkında olun, yürüyüşün içinde olun, her adımınızı izleyin, nefesinizin de farkında olun, bu şekilde yapacağınız yarım saatlik bir yürüyüş sizlere çok faydalı olacaktır.

UFUK TUĞUTLU
ENERJİ TERAPİSTİ – YAŞAM KOÇU- REİKİ MASTER – NEFES KOÇU

Sohbet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir