Kişisel Gelişim

Aldatmak ve halleri

Yazar:  | 

Çok değerli bir dostum bana bir soru sordu. Karısını uzunca bir süre aldatmıştı. Bunu ona söylemeden yapmıştı. Kim bilir iç dünyasında neler yaşanıyordu? Bu konuyu o güne kadar bana da ilk kez itiraf ediyordu. Yıllarca kendisini tamamlanmamış ve duygusal olarak aç hissetmişti. Fakat son bir iki yıl içinde artık karısına tam sadık kalmaya karar vermişken, bir anda karısı, başkasına âşık olduğunu açıklayıvermişti. Ve soruyordu. “Seda söyle bana, sence neden beni yıllarca bu kadar tamamlayamamış birinin gidişine üzülüyorum? Neden acı çekiyorum? Şimdi son yıllarda hayatımda olan kişi de bana yetmiyor. Ne yapacağımı bilemiyorum.” Aslında aldatan evli erkeklerle bekar erkekler arasında fark var.

İKİ KADINLA TAMAMLANMAK

Dolayısıyla, aldatan kadınların akıbeti de ilginç bir şekilde evli ya da bekar oluşuyla değişiyor. Bu dostuma dedim ki: “Sen karından ve evli olmaktan kaynaklanan bazı konforlara zaten sahiptin. O da senin beğendiğin ve seçtiğin biriydi. Ama zaman içinde farklı şekilde geliştiniz. Artık birbirinize yetmemeye başladınız. Bir çift doğru şekilde birlikte gelişemezse, bir taraf muhakkak doyumsuz kalır. Zaten evliliklerin en tehlikeli sorunu da budur. Sevgilin de doğal olarak sana sadece karındaki eksiklikleri verse yetiyordu. Yani sen ancak iki kadınla birden tamamlanabiliyordun. Şimdi karın gidince, elindekileri kaybettin. Sevgilin elbette yetmez.” Bekar olan erkek ise sevgilisini aldatmaya başladığında, muhakkak karşısındaki kişide daha fazla şey bulmuştur. O yüzden de yeni biriyle ilişki başladığında eskisinin pabucu dama atılacaktır. Tabii eğer bu ilişki, sadece cinselliğe dayalı, gelip geçici bir macera değilse… Kadınlar için ise durum daha farklı. Evli kadınlar, eşlerini genellikle aldatmaz. Ya da bu böyle varsayılır. Eğer evli bir kadın duygusal açlık ve büyük bir öfke hissediyorsa, o zaman kocasını aldatacak kadar gözü kararabilir. En çok aldatan kadınlar, adalet duygusuyla hareket eden ve eşleri tarafından haksızlığa uğradıklarını düşünenlerden çıkar.

ERKEK, EVLİLİĞİ BİTİRMEK İSTEMİYOR

Evli olup da kocasını aldatan kadının akıbetini hiç düşündünüz mü? Çoğumuz, kocanın bunu asla affetmeyeceğini ve onu derhal boşayacağını zannederiz. Oysa gelişmeler her zaman böyle olmuyor. Eğer kadın âşık olmadığını, sadece boşluğa düştüğü için bunu yaşadığını, kabahatin kocasında olduğunu söylerse, erkek çoğunlukla “Beni bırakma,” diye geri adım atıyor. Yumuşuyor. Hatta kimi zaman karısına gitmemesi ve evliliği bitirmemesi için yalvarabiliyor. Tabii eğer olay sosyal çevre tarafından hâlâ bilinmiyorsa. Aksi halde sosyal çevre derhal erkekten, kadını cezalandırmasını istiyor. Yapmazsa erkek suçlanıyor. Emin olun, eğer toplum hiç karışmasa, o koca karısını karşısına alıp bunu neden yaşadıklarını sorugulayabilir, kim bilir belki de karı koca arasında yepyeni bir bağ kurulabilir. Aralarında hiç konuşulamayacak konular tabu olmaktan çıkabilir. Kısacası, iç işlerimize toplum yargılarını karıştırmamalıyız.

Bazı şeyler, gerçeklerle çırılçıplak kalıp yüzleşmeden asla düzelmiyor

Erkeklerin de duygusal varlıklar olduğunu unutmayalım. Ya bekar kadınlar aldatırsa? İşte o zaman kadının durumu daha farklı. Onun duygusal ihtiyaçlarının ne kadar karşılandığıyla kimse ilgilenmez. Yürüyüp gitmesi ve çok dürüst, hatta duygusal olarak çırılçıplak olması beklenir. Yapmazsa vay haline…

Sevgimle

Seda Diker

İlişki Koçu ve Yazar
Instagram:
sedadikeratolyesi
Twitter: sedadikeratolye
Facebook: sedadikeratolyesi
Web adresi: www.sedadikeratolyesi.com


Seda Diker’in son kitabı “Haydi Kavuş Artık” tüm kitabevlerinde seni bekliyor!

Bu kitapta;

– Kısa ve uzun topraklama tekniklerinin detayları ve inceliklerini,

– İnsanlık tarihinin en kadim bilgisi olan ama unutulmuş manyetik alanı kullanma yöntemlerini,

– İlahi adaletin nasıl işletilebileceğini öğreneceksin. Yaradan’ın gücünden daha üstün hiçbir gücün olmadığını tüm kalbinle hatırlayacaksın.

İşte bu kitap ile anlatılan bir hakikat yolculuğudur.

Aşka Düşmek Mi?

Hayır! Ayağa kalk!

Aşka Yükseliş Başlıyor.

 

Sohbet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir