Kişisel Gelişim

Adım Adım Gerçek Mutluluğa

Yazar:  | 

Sevgili kendime iyi bakıyorum okurları;

Bu yazımda sizlerle paylaşmak istediğim konu mutluluğa ulaşabilmekle ilgili. Hayat şartları gün geçtikçe daha da zorlaşıyor. Kendimize ait zaman ayırmak zorlaşıyor. Özellikle şehirlerde yaşayan insanlar çok daha zor bir hayat yaşar hale geldi. Para kazanmak için bütün gün koşuşturan insanlar, kendileriyle olan içsel temaslarını tamamen kesmek durumunda kalıyor.

Sadece para kazanmak için mi yaşıyorsunuz?

Günümüz insanı robotlaşmış bir şekilde çalışıp, evlerine geldiklerinde yorgunluktan bitkin bir halde yemeklerini yiyor ve biraz televizyon seyredip yatıyor. Aynı tempo ertesi gün de devam ediyor. Çocuklarıyla ilgilenecek zamanları bile yok. Toplumsal bir mutsuzluk hali var insanlarda. Metrobüslerde, vapurlarda, otobüslerde, vs. gördüğüm kişileri incelemeyi çok severim. Baktığım tüm yüzlerde, özellikle göz ifadelerinde öfke ve acı görüyorum. Bu yüzden son yıllarda depresyon, anksiyete, panik atak çok fazla insanda görülüyor. Bu hayata sadece para kazanmak için gelmiyoruz, kendimizi dinlemek, içimizle temas kurabilmek çok önemli.

Kurulmuş makine gibi her gün aynı şeyleri yaptığımızda bir şeyler yanlış gitmeye başlıyor. Bu robotik durum, insanlarda panik atak, anksiyete, depresyon şeklinde kendisini gösteriyor. Bir şeyler yanlış gittiğinde depresyona girmek aslında kötü değil, bu durum bize değişim için bir fırsat sunuyor. İç benlik yeter artık, biraz da benimle ilgilen, bu kadar fazla çalışma, sen makine değilsin. Duyguların ve isteklerin var, ilgilenmen gereken bir ailen, çocukların da var diyerek hayatımızda bir şeylerin değişmesi gerektiğine işaret ediyor. Her geçen gün yeşil alanların yerini koskoca binalar alıyor, negatif enerjiyi boşaltacak toprak kalmadı, topraklanamıyoruz. Bu durumda ne yapmalıyız?

Kendimizi, özellikle şehirde yaşarken bu kadar olumsuzluktan nasıl koruyabiliriz?

Yenilenmek ve mutlu olabilmek için atacağımız adımlar önemli. Sık sık şehir dışına çıkmak, yeşil alanlarda olmak, kendimizle baş başa kalacağımız ortamlar yaratmak, nefes çalışması, yoga ve meditasyon yapmak, reiki gibi sevgi dolu, şifa veren bir enerjiyle çalışmak, negatif enerjiyi boşaltmak için imgeleme çalışmaları yapmak günümüzde önemli hale geldi.

Topraklanmanızı kolaylaştıracak bir çalışma

Bugün sizlerle, çok güçlü bir çalışma olan ve negatifi boşaltıp, kendinizi topraklamanızı kolaylaştıracak güçlü bir imgelemeyi paylaşacağım. Bu çalışmayı sıklıkla yapmanız halinde, kendinizde bir yenilenme, mutluluk ve dinginlik hissedeceksiniz sevgili okurlar.
Gözleriniz kapalı, burnunuzdan üç derin nefes alıp yine burnunuzdan verin. Kendinizi doğada imgeleyin, üzerinizde hafif bir elbise var, ayaklarınız çıplak, toprak üzerinde durduğunuzu hayal edin ve her nefes alışınızda ayaklarınızdan kökler çıktığını ve toprağın derinliklerine doğru gittiğini düşünün. İyice toprağa kök saldığınızdan emin olun ve şimdi aldığınız nefeslerle tepe çakranızdan beyaz bir ışığın girdiğini ve sizi yıkadığını imgeleyin ve nefes verirken gri bir dumanın ayaklarınızdan toprağa aktığını düşünün. Toprağın derinliklerine gittiğini ve topraklandığınızı hissedin. Bu çalışmayı yaparken yenilendiğinizi fark edeceksiniz. İyice rahatladığınızda, derin nefesler alırken toprağın derinliklerinden kökleri ayaklarınıza doğru çektiğinizi imgeleyin. Tüm kökleri ayaklarınıza doğru geri çekin ve şimdi tepe çakranızdan giren ışık topunu tüm bedeninizde dolaştırın ve içinizin pozitif enerjiyle dolduğunu hissedin ve tekrar tepe çakranızdan bu ışık topunu evrene yollayın, barış için ve sevgi için diyerek. Oldu bile!

Sevgi ve ışık tekamül yolunuzu aydınlatsın.

Ufuk Tuğutlu
Enerji Terapisti, Yaşam Koşu, Reiki Master, Nefes Koçu

1 Yorum

  1. Ayse okutan

    22 Kasım 2017 kategori: 17:56

    Ufukcum cok tesekkurler . Su anda herkesin ihtiyaci olan bir konuyu o kadar guzel bir sekilde ifade etmissinki her zamanki duyarliliginla ..👍💖 Her zamanki gibi ihtiyaci biliyorsun .

Sohbet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir