Yaşam

Gizem Zor Anlatıyor: Bebekle Hayat ve Seyahat

Yazar:  | 

Eşimle ilk birlikte seyahatimiz olan Malezya, Tayland, Singapur ve Bali rotamız sırasında klasik düğünler ve alışılmış evlilik günü hikayelerinden sıkılmış bir çift olarak Endonezya’da sürpriz bir şekilde evlendik. Bir- iki saat sonra da parmağımızda yüzükler, yüzümüzde dünyanın en şaşkın ve pırıltılı ifadesi dururken bindiğimiz dönüş uçağında birbirimize aynalık yapıyorduk galiba. İkimizin yüzünde de aynı gülümseme ve aynı heyecan vardı. Aynı anda birbirimize dönüp, buralara bebeğimizle de geleceğimiz günleri konuşmaya ve hayalini kurmaya başlamıştık bile.

İki ay içerisinde Alya’ya hamile kaldım ve şimdi o da bizimle doğduğu andan itibaren seyahat ediyor. Hamileliğim sırasında hayatımızın bebekle birlikte çok değişeceği, farklı bir boyuta döneceği, geceleri uykusuz kalacağımızı, bakıcısız asla yapamayacağımızı, hele de seyahat etmenin çok zor olduğunu o kadar çok dinledim ki… Daha o zamanlar bazılarına içimden, bazılarına sesli olarak ‘Hiç de öyle olmayacak’ diyordum.

İstanbul gibi karmaşık bir şehirden ayrıldıktan sonra, büyülü ve gerçekten huzur dolu, doğal bir yerde yaşamanın verdiği keyifle de çok rahat ve mutlu bir hamilelik süreci geçirdim. Son güne kadar da hep hareket ettim ve eşimle beraber çalıştım. Hayatta neye inanırsanız, o doğrultuda hayatınızın şekillendiğine hep inanmışımdır. Ben bebeğimizle hayatın aşka, seyahat etmeye, romantik anlara, bakımlı olmaya, çalışmaya, hayaller kurmaya ve sevgili olmaya devam etmeye engel olmayacağına inandım her zaman! Gerçekten de hiç engel değilmiş. Engeller aslında insanın kendisiymiş.Tam tersi hayatı yaşamayı, seyahat etmeyi bebeğimizle o kadar çok seviyoruz ki… Her gün şükrediyoruz. Sesli sesli, birbirimizin yüzüne bakarak, gülümseyerek şükrediyoruz.

Gizem Zor
Seyahat, Yaşam ve Stil Günlüğü

 

Sohbet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir