Yaşam

Gizem Zor Anlatıyor: Bebekle Hayat ve Seyahat – 2

Yazar:  | 

Bebeğimizin bakıcısı yok. Hatta aile büyüklerimizden ve sevdiğimiz arkadaşlarımızdan da uzakta yaşıyoruz. Her şeyi ile biz ilgileniyoruz. Seyahatlerimize birlikte çıkıyoruz. Alya şu ana kadar birçok ülke ve şehir gördü. Seyahatlerimiz sırasında yanımıza aldığımız ekstra bebek bakım çantamız ve sevimli kıyafetlerle dolu minik bavulumuz dışında hayatımızda değişen çok bir şey olmadı diyebilirim. İlk seyahatimiz sırasında acemiliğimize gelen o koca tekerlekli pusetten bahsetmezsem tabii… Görüntüsünün güzelliğine odaklanmadan, en hafif ve kullanışlı puseti tercih etmenizi tavsiye ederim. En önemli konu ise rahat olun! Bu cümleyi çok duyduğunuzu biliyorum ama doğruymuş. Ne kadar rahat olduysam, Alya da o kadar rahat oldu. Beraber çıkacağımız ilk seyahatimiz öncesinde annem telefonda “Onu da koydun mu? Aman kızım bunu da unutma!” diye uzun uzun bir liste sıralarken, ona söylediğim tek cümle “Anne rahat ol” oldu. İleride kızımın bana bu cümleyi kuracağını düşünüp bir an gülümsedim hatta.

Zor anlarımız hiç mi olmadı? Tabii ki oldu. Ama hayatın bebeksiz olarak yaşadığınız kısmında hiç mi zorluk çekmiyorsunuz? Bebeksiz çıktığınız bir yolculukta hiç mi lastiğiniz patlamadı, arabanız bozulmadı veya bavulunuz kaybolmadı? Romantik bir tatil hayal edip, hiç mi hayal kırıklığı yaşadığınız olmadı? Hayat zaten tüm bu iyi ve kötü olarak adlandırdığımız anlardan oluşmuyor mu? Her zorlandığımız anda bebeğimizin gülüşü dünyalara bedeldi.

Hala her gün eşimle birbirimize “Seni seviyorum” cümlesini sıklıkla kullanıyoruz. Birbirimize hediyeler alıyoruz, sürprizler yapıyoruz. Hayaller kuruyoruz ve bu hayallere bebeğimizi de dahil etmek bize çok daha büyük mutluluk veriyor. Doğaya aşığız ve doğal olan yerlere seyahat etmek bizi daha çok heyecanlandırıyor. Alya’nın çevreye olan merakı ve gözlerindeki heyecanı bizi hiç bilmediğimiz paha biçilemez duygularla tanıştırıyor.

Unutmayın, başka bir hayatınız yok! Yapmayı sevdiğiniz ne varsa artık bebeğiniz oldu diye yapmaktan vazgeçmeyin. Sadece hayatınıza katılan o küçük mucizeyi hayatınıza dahil edin.

Gizem Zor
Seyahat, Yaşam ve Stil Günlüğü

Sohbet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir