Yaşam

2018 Yılında Yeni Bir Sen

Yazar:  | 

Sevgili Kendime İyi Bakıyorum Okurları;

2017 yılını geride bıraktık. Bugün 1 Ocak 2018. Haftanın ilk günü… Yeni kararlar almak, eskiyi geride bırakmak ve tazelenmek için bir fırsat…

Ben birkaç gün önce oturup geçen yılın muhasebesini yaptım. Farkında olmadan ne çok şey yapmışım. Geçen sene hedeflerimi açık bir şekilde yazmıştım. Neredeyse listemin yüzde 90’ınını gerçekleştirmişim. Sizler kendi muhasebenizi yaptınız mı? 2017 yılı sizin için nasıl geçti? Eğer cevabınız tatmin edici ise doğru yoldasınız, devam edin. Ancak olumsuz ise üzülmeyin. Şu an karar verin ve şimdi uygulamaya başlayın. Bizler kararlar alır ancak uygulamayız; erteleriz. Unutmayın en doğru zaman “ŞU AN”dır.

Hayatta yaptığımız her seçim ihtiyaçtan kaynaklanır

Her ne seçim yapıyorsak bilin ki buna ihtiyacımız var. Listemi gerçekleştirirken kendime çok katı davrandığımı fak ettim; bu sene daha esnek olmaya karar verdim. Yeni yıl için ilk kararım esnek olmak… Bu hayat bildiğimiz tek hayatımız… Her ne yaşıyorsak yaşayalım önemli olan keyif almamız. Sonuç odaklı olmak yerine, hep yol odaklı oldum. O yolda öyle çok şey öğrendim ki… Hep başarılı olmak isteriz; bazen başarısız olmak da güzeldir. Oradan aldığımız dersler bize hayat yolunda yeni fırsatlar sunar.

Kendinize inanın ve pes etmeyin!

Size Sylvester Stallone’nin hayatının bir kesitinden bahsetmek istiyorum. Rocky serisini bilmeyen yoktur. Peki çocukken kısmi felç geçiren Stallone’ nin hayatını biliyor musunuz? Aktör olmak isteyen Stallone, konuşması ve ağız yapısındaki bozukluk sebebi ile Hollywood’ da küçük rollerde oynar; ancak istediği başarıyı yakalayamaz. Başarısız bir aktör ve başarısız bir senaristtir. Hatta beş parasız kalıp köpeği ile New Jersey Otobüs Terminali’nde uyumak zorunda kalır. Parasızlığından ötürü köpeğini besleyemez ve 25 dolar karşılığında bir yabancıya satmak zorunda kalır. Tüm olumsuzluklara rağmen, Rocky 1’in senaryosunu, Chuck Wepner-Muhammed Ali boks karşılaşmasından etkilenerek 3 günde yazar. Ancak yapımcılara kabul ettirmesi aylarını alır. Yapımcıların bir de şartı vardır; başrolü Sylvester Stallone oynamayacaktır. Ancak Stallone isteğinden vazgeçmez; yılmadan, çok çalışarak tüm fiziksel dezavantajlarını avantaja çevirmeyi başarır. Bizler genellikle ilk darbede yeniliyor veya pes ediyoruz. İnanın hiçbir başarı şans eseri veya kendiliğinden olmaz. Azim ve istikrar gerektirir.

Dilerim 2018 yılı ülkemiz için huzur ve barışın sağlandığı, bireysel olarak da tüm dileklerimizin bütünün ve bizim en yüce hayrımıza gerçekleştiği bir yıl olur. 2018 yılından anlatacak güzel anılarınız olsun!

Sevgiler,

Tuvana EROLTU

Instagram : tuvanaeroltu

Sohbet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir