Sağlık

Dişte yeni trend: diş dövmesi

Yazar:  | 

Diş dövmesi ile ilgili bütün detayları DentGroup Yönetim Kurulu Üyesi ve Ortodonti Uzmanı Doktor Cihan Çapan paylaştı

Teknolojiyle birlikte gelişen ve değişen trend akımı diş hekimliğinde de pek çok yeniliklere vesile oluyor. ‘Tattooth’ adı verilen diş üzerine yapılan dövmelere her geçen gün ilgi daha da artıyor.  Diş dövmesi, kaplama veya implant üstü kaplama olarak diş üzerine işlenerek gerçekleştiriliyor.

İlk olarak hastadan dijital ölçü alınarak kaplama üretilir ve teknisyen, kaplamanın üzerine istenilen dövmeyi işleyerek sonuca ulaşır.  Diş dövmesinin süresi kaplama ve istenilen motife göre değişkenlik gösterebilirken, genellikle 2-3 gün içinde istenilen motifli diş dövmesine sahip olunabiliyor. Dijital diş hekimliğinde teknolojik gelişmelerle hastalarına kolaylık sunan DentGroup, aynı zamanda hastalarının istekleri doğrultusunda gülüş estetiği konusunda da hastalarının tedavilerini gerçekleştiriyor.

DentGroup Yönetim Kurulu Üyesi ve Ortodonti Uzmanı Doktor Cihan Çapan diş dövmesi için: ‘Diş dövmesi yaş sınırı olmaksızın her dişe uygulanabilir. Kişinin istediği her motif diş dövmesi olabilir ve istenilen zamanda da silinebilir. Diş dövmesi, vücut dövmesinden daha kolay olup kaplamayı çıkarmadan ağız içinde kazınıp tekrar cilalanarak doğal diş görünümü kazandırılabilir.’ ifadelerinde bulundu.

Dijital diş hekimliği ve hasta memnuniyetiyle dikkat çeken DentGroup ile ilgili tüm bilgilere  https://www.dentgroup.com.tr/   adresinden ulaşabilirsiniz.

DentGroup Hakkında:

2006 yılında DentGroup markasıyla İstanbul Bağdat Caddesi’nde ilk klinikleri ile hizmete açıldı. 2012 yılında kurumsallaşma ve şubeleşme süreçlerine giren DentGroup, alt markası olan DentGroup Kids markası ile 0-12 yaş çocuklara özel diş klinikleri konseptini getirdi. 2013 senesinde “Dijital Diş Hekimliği” çalışmalarına başlayan DentGroup CRM-ERP özelliklerine sahip ilk online dental yazılım olan DentSoft’u geliştirdi. 2015 yılında Kendi dijital diş laboratuvarları DentLab’ı hizmete sokan marka 2016 yılında üst üste iki kez Dünya Şampiyonu olan Eczacıbaşı VitrA Kadın Voleybol takımının gururla ağız ve diş sağlığı sponsoru oldu. 2017 yılında DentApp uygulaması (IOS ve Android) ile hastalarına hizmet vermeye başladı. Yıllar içinde kendi eğitim platformumuz DentGroup Academy, popüler kültür dergisi DG World ve DG FM radyo ile sektörde farklı ilklere imza atmaya devam eden marka dijital diş hekimliği misyonu ile çalışmalarına devam ediyor.

Sohbet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir