Alternatif Tıp

Taylan Kümeli: “Taze Hindistan Cevizi ile Mide Bulantılarına Son”

Yazar:  | 

Sağlıklı Beslenme ve Diyet Uzmanı Taylan Kümeli, hamilelik döneminde mide bulantısı sorunu yaşayan anne adaylarının taze Hindistan cevizi ile eski, mutlu günlerine dönebileceklerinin müjdesini veriyor. Taze Hindistan cevizi, mide bulantılarını gidermesinin yanında suyunun sıfır kolesterol içermesiyle de anne adayının fit görünümünü korumasına yardımcı oluyor.

Mide bulantısını önlüyor, bağışıklık sistemini destekliyor
 Taze Hindistan cevizinin oldukça önemli olduğunu ve hamileler için özellikle mide bulantısında birebir etkili olduğunu söyleyen Sağlıklı Beslenme ve Diyet Uzmanı Taylan Kümeli, bu meyvenin hamilelik süresince oluşan anomalileri de engellediğini söylüyor. Taze Hindistan cevizi suyunun bağışıklık sistemini desteklediğini belirten Kümeli, özellikle anneyle bebeği oluşabilecek hastalıklara karşı koruduğunu belirtiyor.

Parazit oluşumunu önlüyor, tiroidi tedavi ediyor
Kümeli, taze Hindistan cevizi suyunun düzenli olarak tüketildiğinde çocuklarda parazit oluşumunu önlediğini ifade ederek, “Tiroid hastalığında iyileştirici özelliği bulunuyor. Yine düzenli tüketildiğinde ciddi anlamda bir iyileşme olduğunu göreceksiniz. Bu tropikal meyvenin suyu özellikle epilepsi tedavisinde de kullanılıyor. Düzenli olarak her gün taze Hindistan cevizi suyu içen çocuklarda epileptik tedaviler uygulandığında ciddi anlamda düzelmeler yaşanıyor. Bu arada çok ciddi sakinleştirici etkisi var. Kansere karşı savaşçı olma özelliği de bulunan bu özel meyvenin kemik erimesinden ülsere kadar pek çok hastalığa iyi geldiğini söyleyebiliriz” diyerek taze Hindistan cevizinin sağlık üzerindeki önemli etkilerine dikkat çekiyor.

Düzenli kullanımda karın yağlarını gideriyor
Sağlıklı zayıflama ve beslenme konusunda ara öğün olarak taze Hindistan cevizini danışanlarına da önerdiğini söyleyen Kümeli, ciddi derecede tok tutucu özelliği ile çok acıkanlar için bir panzehir görevi gördüğünü dile getiriyor. Kümeli’nin bu meyve ile ilgili bir müjdesi de; deniz ve güneş mevsiminin açıldığı bu günlerde, düzenli kullanılması halinde karın yağlarını eritiyor olması…

 

Sohbet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir