Röportaj

Arzu Sabancı: “Oğullarımdan özellikle Hakan giyimine düşkün…”

Yazar:  | 

Kendine has stiliyle herkesin beğenisini toplayan Arzu Sabancı stilini tasarımlarına da yansıttı. Alem dergisi Genel Yayın Yönetmeni Gözde Yörükoğlu, modanın başkenti Milano’da cemiyet dünyasının başarılı ismi Arzu Sabancı ile sıcacık bir röportaj gerçekleştirdi.

Tasarım dünyasına nasıl giriş yaptınız?

Pinko İtalya’nın ilk defa 2014’te teklif ettiği bu özel proje, benim tarzımı beğendiklerini söyleyerek Milano’da satın almalara gittiğimde koleksiyonlar üzerine yapmış olduğum yorumların da etkisiyle gelişti. Her parçayı özenle kendi stilimden yola çıkarak tasarladım. Pinko İtalya tasarım ekibi ile yapılan uzun çalışmalar sonunda ise ilk defa yaz sezonuyla bu işbirliğine başladık.

Eşiniz ve çocuklarınız da sizden stil danışmanlığı alır mı?

Eşim genellikle bana danışır, oğullarım ise eskiden öyle yaparlardı. Kıyafet alışverişlerini de ben yapardım ama şimdi başka ülkelerde ve ayrı yaşadıkları için kendi seçimlerini kendileri yapıyorlar. Oğullarımdan özellikle Hakan, giyimine düşkün, bazen ben ona soruyorum, “Bu mu, o mu?” diye fikrini alıyorum. Bazen seyahatlerde isterlerse onlara alışverişlerinde eşlik ediyorum.

Yeni sezon için gardırobunuzun olmazsa olmazları neler?

Bu sezon en sık kullanılacak parçalar arasında büyük beden hırkalar, broş ve işleme detaylı triko ve dış giyimler olmazsa olmazlar arasında… Benim dolabımda yerlerini aldılar bile.

koleksiyonlarınız çıkmadan önce eşinizin ya da çocuklarınızın yorumlarını alır mısınız?

Eşime iş hayatımla ilgili her konuda danıştığım gibi koleksiyonumu da ilk gören kendisi oldu.

Kaynak: Alem dergisi

Sohbet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir