Stil

Düğün sezonunda giyinmenin 9 kuralı

Yazar:  | 

Düğün daveti alındığında akıllardan geçen ilk soru “Ne giyeceğim?” oluyor. Morhipo MAG ekibinin hazırladığı düğünlere uygun giyinme kuralları, hem dikkat çekmek hem de gelini gölgelemeden giyinmek ya da abartıdan kaçınıp yine de biraz dekolteye sahip olmak isteyenler için kolaylık sağlıyor.

Kural 1

Öncelikle düğünün nasıl bir yerde yapılacağına dikkat etmeniz gerekiyor. Mekandan gelecek konuklara kadar birçok detayı hesaba katmalısınız. Tabii ne giymek istediğiniz de oldukça önemli… Geçmişte yaptığınız hatalardan ders alarak seçimler yapmalısınız. Böylece düğünün en şık kadını olabilirsiniz, tabii gelinin ardından.

Kural 2

Biraz feminen görünmek için daha güzel bir gün olamaz. Pantolon, ceket ve bluz üçlüsünü kombinlemek yerine, en çok güvendiğiniz elbiseyi gardıroptan çıkarın. Kombininizi tamamlamak için bir stiletto ve ruj yeterli olacaktır.

Kural 3

Kısa boyluysanız, kısa etek ya da elbiseler giymeniz doğru bir karar olmayabilir. Orta boy kesimler her zaman daha zarif, şık ve sandığınızdan daha seksi görünür. Uzun veya kısa elbiselere alternatif olabilecek midi elbiseleri de mutlaka denemelisiniz.

Kural 4

Krem rengi süslemeler, beyaz danteller ve tüller gelin için ayrılmalı… Çünkü bir düğünün yazılı olmayan fakat en önemli kuralı gelinle yarışmamaktır. Bunun yerine renkli danteller, payetli tasarımlar ya da katmanlı elbiseler tercih edebilirsiniz.

Kural 5

Bir zamanlar matemin rengi olan siyah, modern dünyanın hoşgörüsüyle birlikte artık her ortama uyum sağlıyor. Dolayısıyla düğünde siyah elbise tercih edebilirsiniz. Kullandığınız aksesuarlarla daha canlı ve dikkat çekici bir görünüm elde edilebilirsiniz. Baştan aşağı siyah olmak isteyenler ise beyaz bir çanta seçimiyle fark yaratabilirler.

Kural 6

Büyük kol ya da omuz çantaları çoğu zaman bir düğünün doğasına aykırıdır. Daha minimal tercihler yapılması gerekiyor. Küçük bir clutch ya da sezonun öne çıkan mini modellerinden biri doğru tercih olacaktır. Tüm gün ağır çantalarla yorulan omuzlara da küçük çanta seçimi detoks gibi olacaktır.

Kural 7

Düğün için ayakkabı arayışındayken birkaç saat içinde ne kadar dans edileceği mutlaka düşünülmeli. Böylece giyeceğiniz topuk yüksekliğine daha gerçekçi bir şekilde karar verebilirsiniz. Çok yüksek topuklu ayakkabılarla gecenin sonunda acı çekme ihtimaliniz yüksek olacağından, sezonun trendi küçük topuklu ayakkabıları tercih edebilirsiniz.

Kural 8

Gelin ve damat düğün günü yaklaştıkça daha meşgul olacağından düğünden birkaç gün önce yapmamak şartıyla, kıyafet konusunda geline danışmakta sorun yok. Kıyafetine bir türlü karar veremeyenler, düğünden iki ya da üç hafta önce ipucu için gelinin fikirlerini alabilirler. Böyle ne giyeceğinize daha kolay verebilirsiniz.

Kural 9

Geçen birkaç yılda düğünlerde giyilebilecek kıyafetler hatta gelinlerin tercih ettiği renkler değişse de tek bir kural hala aynı: Misafirler beyaz renk kıyafetler giymemeli… Bu, yerleşik bir kural olduğu için gelin krem ya da beyaz olmayan herhangi bir renk tercih etmiş olsa bile gelinle karıştırılmamak veya onu gölgede bırakmamak için farklı renkler seçmelisiniz.

 

Sohbet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir