Stil

30’lu yaşlarınıza yakışacak şık parçalar!

Yazar:  | 

30’lu yaşlarına gelenler artık neyin kendilerine yakıştığını daha iyi fark edebilir ve seçimlerini çoğu zaman trendlerden ziyade kişisel zevklerine uygun olarak yaparlar. Trendleri stile adapte edebilmek de oldukça önemli.
Özellikle üniversitenin ardından iş hayatına girdikten sonra kıyafetlerin önemi artıyor. Çünkü işe giderken hazırlanmak için her gün saatlerce vakit olmuyor. Dolayısıyla kısa zamanda şık olmayı sağlayacak parçalara ihtiyaç var. En güzel yaşlara geçerken oturmuş bir stil sahibi olabilmenin yollarını ise Morhipo MAG ekibi paylaşıyor.

Vücudunuza oturan jean’ler

Koton

Düşük belli ve yırtık jean’ler çok seviliyor. Fakat 30’lu yaşlarına gelenler için vücuda oturan ve hatları rahatsız etmeden saran jean’ler kullanılabilir. Örneğin boyfriend ve mom jean’ler alışveriş listesine eklenmeli. Bu tarzdaki jean’ler ofiste de giyilebilir.

Yüksek belli pantolonlar

Network

Özellikle kariyer basamaklarının başındayken iş görüşmelerinde ne giyileceği konusu olukça zordur. Gereğinden fazla ciddi görünmek çok olası. Fakat tecrübe artıkça iş görüşmelerinde ne giymek gerektiği de daha iyi biliniyor. Acil durumlar için şık bir bluzla, iyi görünecek yüksek belli bir pantolonun gardıroplarda mutlaka olması gerekiyor.

Modern düz ayakkabılar

Derigo, 69,90 TL

Ayakkabı konusunda özgür olmak istense de bazı modeller 30’lu yaşlara uygun olmayabiliyor. Örneğin yırtık veya eski görünen spor ayakkabılar olgun görünmek isteyen genç kadınlar için yeterince uygun değil. Bunun yerine spor ayakkabılar yeni tutulmalı ve birçok farklı çeşidi olan düz ayakkabılar tercih edilmeli.

Şık bir kalem etek

People by Fabrika

En azından bir kalem etek mutlaka herkesin dolabında yer almalı. Kalem eteğin yaratacağı şık ve profesyonel görünüm başka hiçbir alternatifte bulunamıyor. Morhipo MAG ekibine göre, sezonun trendi olan desenler ve zamansız parçalar mutlaka tercih edilmeli.

Siyah klasik blazer

Koton

Kaliteli kumaştan üretilmiş bir blazer sadece 30’lu yaşlarda değil, 40’lı yaşlarda bile sıkça kullanılabilir. Siyah olmazsa olmaz fakat özellikle lacivert ve bordo da listede yer almalı.

Çok yönlü resmi elbise

İpekyol

Özellikle 20’li yaşların sonuna doğru birçok düğün daveti gelecektir. Her etkinlik için ayrı ayrı elbise almak yerine birkaç defa giyilebilecek çok yönlü ve kaliteli parçalar alınmalı. Kaliteli ürünlere yatırım yapmak hem gardırobun dolup taşmasını engeller hem de asla pişmanlık yaratmaz.

Kaliteli mücevherler

Divas, 265 TL

Çok pahalı mücevherlere sahip olmaya gerek yok. Aslında aksesuarlarda dikkat edilmesi gereken en önemli özellik kaliteli olması. Aksi takdirde cilde zarar verebilir. Dolayısıyla güvenilen markalardan alışveriş yaparak altın rengine boyanmış plastiklerden uzak durulmalı.

Şık deri etekler

Koton

Deri ceket herkeste olmasına rağmen, deri etek konusu biraz daha tartışmalı. Morhipo MAG ekibi her an her yerde giyilebilecek siyah deri eteklerin istenilen bir üstle tamamlanabileceğini söylüyor. Mutlaka herkesin edinmesi gerektiğini vurguluyor.

Siyah klasik topuklu ayakkabı

Divarese

Kaç yaşında olunursa olunsun, siyah klasik topuklu ayakkabı her zaman kurtarıcı bir şeydir. Dolayısıyla 30’lu yaşlarda rahat ve bir o kadar şık bir tane siyah topuklu mutlaka olmalı. Tüm kıyafetlerle uyum sağlayacak bu parça özellikle 30’lı yaşların şıklığı için öneriliyor.

Midi boy pileli etek

Koton

Bele oturan midi boy bir etek, düz beyaz bir tişörtle bile harika bir görünüm sağlar. Özellikle her sezon geçerli olabilecek renk ve desenlerde bir etek, ne giyileceği bilinmeyen günlerde kurtarıcı olacaktır.

Sohbet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir