Moda

Bunu Yaparsanız Hayatınız Cennete Dönüşebilir

Yazar:  | 

Sevgili okurlar,
yaşamın sorumluluğunu alarak affetmenin öneminden bahsetmek istiyorum. Bir şeyleri değiştirebilmek ve iyileştirebilmek için, sevgi adına verilen tepki toplumun bize öğrettiği en negatif tutumdur. Tepkinin içinde öfke var, kızgınlık var, yani yapıcı değil, oldukça yıkıcı bir durum oluşturuyor.

Toplum için de beğenmediğimiz ve değiştirmek istediğimiz şeyler, kendi içimizde görmek istemediğimiz durumlara aynalık ediyor. Kendi içimizden dışımıza yansıyan negatif duygularımızı kabul etmektense tepki vermek, bizler için çok daha kolay bir tutum oluşturuyor. Tepki vermek demek kendini yaşadığın toplumun dışında görmek demek. Ben yaşadığım her şeyden ayrıyım. Bütünün içinde olan bu durumun bir parçası değilim ve ben kurbanım. Olan olaylar benim dışımda gelişiyor demek oluyor.

Sorumluluk almamak bana göre çok çocuksu ve tepki vermek boş bir iş. Bu güne kadar bir şeylerin tepki verilerek değiştiğini hiç görmedim. Toplum içinde yaşadığımıza göre, tepki içinde olduğumuz olayların yaratımına bir nebze olsa da katkımız olmuştur. Bunu kabul etmeden bir şeyleri değiştirebilmek mümkün olamaz. Beğenmediğimiz, tepki verdiğimiz insanlarla aramızda hiçbir fark kalmıyor, onlar da entrikacı, biz de entrikacıyız, sevgiden ve affetmeden uzak olduğumuzda değişim mümkün değil. Bu durumda başkalarını düşünürmüş gibi yapıyoruz, bu eşitsizlik bizden gelmiyormuş gibi davranıyoruz. Ben iyi insanım, herkese iyi davranırım, insanları asla sömürmem, haksızlıkları önlemek için tepki veriyorum dediğimizde, dışımızda olan negatif olaylara karşı hiçbir katkımıza olmadığını düşünürüz.

Hırsla işlenen fiillerde sevgi yoktur, ego ön planda olduğu zaman insanı içine alıp yok eder. İyi insan olmak gerçekten bir şuur istiyor. Kendi gelişmemiş bir insan, diğerine yardım edemez. İnsanlar yardım kurumları içinde bile yarış halinde, herkes kendini ispat etmek çabası içinde, yardım kurumları kendi önemini vurgulamaya çalışan insanların elinde kalmış. Kendi komplekslerini tatmin etmeye çalışan kişilerin, birbirleriyle savaştığı ortamlar haline gelen birçok yardım kuruluşu var. Sürekli şikâyet etmek, bir şeyleri beğenmemek bizim toplumumuzun alışkanlığı haline gelmiş. Bu durum saplantı şeklinde, her seferinde sadece tepki içinde olmamıza neden oluyor ve bu da değişimi daha da zorluyor.

Haberleri seyrettikçe negatif enerjiyle yükleniyoruz, korkularımızı çoğaltıyor ve kendimizi güvende görmemizi, sevgi halinde olmamızı engelliyor bu durum. Haberler insan üzerinde bir hipnoz yaratıyor, bir nevi tepki verenle, tepki alan arasında bir farklılık kalmıyor, ikisi de mevcut olan düzeni destekliyor farkında olmadan. Biri tepki alarak, biri tepki vererek olanın değişmesine fırsat vermiyor. Dirençlerimiz ve korkularımız çoğaldıkça daha çok sömürüyoruz ve sömürülüyoruz.

Önce kendimizi affetmeliyiz ve sonra diğer yüzlerimizi, aç gözlü olduğumuz için, saldırgan olduğumuz için, bencil olduğumuz için, sevgisiz olduğumuz için, düşüncesiz ve bağnaz olduğumuz için, sadece kendimizi düşündüğümüz için affetmeliyiz. Affetmek tepki vermekten daha yapıcı bir davranış şekli, içinde sevgi var ve toplumdan kendimizi ayırmadan, olan biten her şeye neden olan bir tarafın kendimizde olduğunun kabulü içinde olmamıza, olaylara ve kendimize sevgiyle yaklaşmamıza sebep olur. Bu da toplumun farkındalığını arttırıp, değişim yaratmasına neden olur. Bir bakarsınız tüm kolektif bilinç değişmiş. ‘’Bu kadar kolay mı? ’’ diye düşünürsünüz, evet bu kadar kolay, her şey bize zordur diye öğretildi, fakat deneyin, önce bunu aile bireylerine uygulayın, onların nasıl değiştiğini görün, herkes bunu yaptığında tüm toplum değişir.
Bugün sizlerle paylaşmak istediğim nefes tekniğini uyguladığınızda farkındalığınız artacaktır. Burnunuzdan dört sayarak nefes alın, dört sayarak nefes tutun, dört sayarak nefes verin, dört sayarak nefes tutun bir set bitsin. Bunu bir on set uygulayın. Art arda 4 defa tekrarlayın bunu, yani 10 x 4 = 40 kere tekrarlanacak, her on sette bir iki dakika dinlenmeyi unutmayın. Sevgi ve ışık yolunuzu aydınlatsın.

UFUK TUĞUTLU
ENERJİ TERAPİSTİ – YAŞAM KOÇU- REİKİ MASTER – NEFES KOÇU

Sohbet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir