Moda

Aybüke Pusat Markajımızda

Yazar:  | 

Söz dizisi ile gönüllere taht kuran güzeller güzeli oyuncu Aybüke Pusat’ ın doğum günü sebebi ile dizideki tarzını ve makyajını ele almaya karar verdik. Dizide Bahar karakterine can veren güzel oyuncu genç bir doktoru canlandırıyor. Abartıdan uzak tarzı, toprak tonlarında makyajı ve ölçülü aksesuarları ile dizide duru güzelliği ile ön plana çıkıyor. En şık olduğu sahnelerde bile kırmızı ruj ile göremiyoruz kendisini. Oldukça stil sahibi ama bir o kadar da sade.

Peki Bahar karakterinin makyajı ve saç nasıl?

Genellikle saçları küt kesim; hafif dalgalı veya düz olarak kullandığı saçları son derece dinamik görünüyor.  Topuz yapacağı zaman ise dağınık, romantik modeller kullanıyor. Elmacık kemiklerini her daim cilt renginin bir ton koyusu fondöten ile belirgin hale getiriyor. Allık çoğunlukla kontürüne uyumlu toprak tonlarında kullanılıyor. Abartılı aydınlatıcılar, kat kat fondötenler Bahar’ ın tarzdan son derece uzak. Günlük makyajında sadece rimel kullanarak belirginleştirdiği kirpiklerini gece makyajında  göz kalemi ve far yardımı ile daha buğulu ve anlamlı hale getiriyor. Bahar asla rengarenk takılar ve kırmızı rujların kadını değil; doğal ve toprak renklerin kadını. Dudaklarına nude veya kahverengi tonlarında ruj sürüyor. En iddialı kıyafetlerini bile hafif bir makyajla tamamlıyor. Özellikle doğal görünümlü kaşları karakterin her daim daha canlı ve genç gözükmesini sağlıyor.

Her dizinin karakterinin kendine özel stil danışmanlı bulunmaktadır. Doktor Bahar’ ın ise kıyafetleri son derece minimal. Midi elbiseler, toprak tonlarında bluzlar, balıkçı kazaklar ve kırık beyaz tonlarında kıyafetleri ile Bahar’ ın romantik bir görünümü var. Çoğunlukla günlük sahnelerde hiç aksesuar kullanmazken, gece sahnelerinde zarif takılarla ön olana çıkıyor.

Sohbet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir