Güzellik

Yanlış Uyku Pozisyonu Cildi Yaşlandırıyor!

Yazar:  | 

Cilt güzelliği ve sağlığı son derece önemli; kadınlar konu güzellik olunca pahalı krem ve makyaj malzemelerine yatırım yapmaktan kaçınmıyorlar. Ancak hepimizin kolayca uygulayabileceği, cilt sağlığımız için son derece önemli olan konulardan biri de uyku pozisyonu… Özellikle yüz üstü yatan bireylerde yüz bölgesinde asimetri oluşma ihtimali ve cildin daha hızlı kırışması kolaylaşıyor.

Yatak sağlığında dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise doğru yatak ve yastık seçimi… Kişi eğer kendini yeterince rahat hissetmiyorsa uyuduğu uykunun kalitesi azaldığı gibi yanlış uyku pozisyonlarında uyuması da daha sık rastlanan bir sorun halini alıyor.

Genç bir cilt için dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise düzenli uyku saatleri… Akşamları saat 11:00-05:00 saatleri arasında uykuda olmak şart; hormonların düzenli salgılanması, cildin elastikiyetini kazanması ve ışıl ışıl bir cilde sahip olmak için düzenli uyku güzellik rutinimizin başında yer almalı.

Su Kullanımına Dikkat!

Özellikle yaz aylarında cildin nem dengesini korumak ve dupduru bir cilde sahip olmak için günde 2 litre su içilmek şart. Eğer sizde su içmeyi unutanlardansanız işiniz artık daha kolay. Telefononuza indireceğiniz bazı aplikasyonlar sayesinde günde kaç litre su içmeniz gerektiği sizde hatırlatılıyor. Hatta yeterli su alımını sağlayamadığınız takdirde aplikasyon sizi uyarıyor.

Kısacası güzel olmak için çok pahalı krem ve makyaj malzemeleri yerine hayatınızda uygulayabileceğiniz ufak değişiklikler hayatınızda büyük değişimler yaratabilir.

Sohbet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir