Güzellik

Lüks Cilt Bakım Ürünü Hormeta Şimdi Türkiye’ de!

Yazar:  | 

Hormeta Türkiye

1949’ da İsviçreli kimyager, araştırmacı ve bitki bilimci Maurice Chaponnier tarafından kurulan Hormeta Laboratuarının günümüze dek gelişerek çoğalan geniş ürün yelpazesi artık Türkiye’de satışa sunuluyor. İçeriğinde bakır, silisyum, manganez, çinko, magnezyumun bileşiminden oluşan eser elementler başrolü oynuyor. 22.9 karat altın tozu, doğal hyalüronik asit, İsviçre Alpleri’ nden gelen doğal kaynak suyu ile cildin tüm ihtiyacını karşılayarak, serbest radikallere karşı koruyup, yenilenmesini hızlandırıyor. Kullandığı ürünün ciddi araştırmalardan geçmesine, içeriğine, güvenilir referansı olmasına önem veren bilinçli tüketiciye hitap eden markanın lansmanı için verilen davette Pera Palas’ taydık.
Seçkin davetlilerin bulunduğu lansmanda Hormeta ürünleri genel müdürü Geraldine Bouchara- Robin ve kurucu başkanı Philippe Bouchara ile bir söyleşi gerçekleştirerek marka hakkında sizler için bilgi aldık.

Öncelikle ülkemize hoş geldiniz. Hormeta markasını diğer markalardan farklı kılan, ürünlerinizin yapı taşı olan oligoelement ( eser element) teknolojisi. Oligocosmetic nedir?

Eser elementler aslında mineraller ve hepimizin vücudunda bu eser elementler var ve bunlar bizim hayatımızın vazgeçilmez unsurları. Tabii ki çok farklı araştırmalar yapıyoruz ve bu sayede ürünlerimizi kullanabileceğimiz en iyi eser elementleri tespit etmeye çalışıyoruz. Bu çalışmalar sonucunda 5 eser element seçmeye karar verdik. Bu bileşime Oligocos-5 adını veriyoruz. Oligos-5 üzerinde çok farklı klinik çalışmalar ve araştırmalar yapıyoruz. Bu sayede bu bileşimin etkililiğini kanıtlıyoruz. Hem nemlendirme, hem koruma, hem de onarım için çok etkili olan bir kompleks bu. Önemli olan bunu doğru konsantrasyonda kullanmak. Hormeta aslında eski Yunanca’ dan gelen bir kelime. Hormesis eser elementleri doğru ve iyi konsantrasyonda kullanmak anlamına geliyor. Yani, doğru eser elementi bulacaksın. Biz bunu yaptık, hangisini kullanacağımıza karar verdik ve tabii bunları doğru ve iyi konsantrasyonda kullanıyoruz.

1949’ dan bu yana, marka olarak sektör içinde geçirdiğiniz gelişim ve araştırma süreçleri nasıldı?

Bu sene artık 70. yılımızı kutlayacağız. En başta, Maurice Chaponnier, Hormeta ürün kategorisini çıkardı ama bunu yapmadan önce eser elementler üzerinde çok büyük bir araştırma yaptı ve kozmetik ürünlerde bu eser elementleri kullanmaya karar verdi. Sonra, oğlu da bu çalışmalara, araştırmalara devam etti ama aslında o tam bir işadamı değildi, daha çok ürün çıkarmak amacında değildi. Babam bu şirketi satın alınca, açıkçası biz daha fazla geliştirmek ve büyütmek istedik. Çünkü harika bir marka. Bütün dünyaya bu markayı açmak ve ününü artırmak istedik. Çünkü çok iyi ürünlerimiz var ama burda sizin ve herkesin desteğine ihtiyacımız var ki bu markanın ününü ve itibarını daha da artıralım. Çok iyi ve pozitif bir dinamik yakaladığımızı düşünüyorum.

Hormeta çok geniş bir cilt bakımı yelpazesine sahip, gelecekte makyaj ürünleri üretme gibi bir planınız var mı?

Makyaj ürünlerine girmek istemiyoruz çünkü bizim için çok farklı bir alan.

Hormeta ürünlerini kullanan ünlüler kimler?

Fransa’ dan bazı ünlüler var ama gizlilik ve mahremiyet hakları sebebiyle bu bilgiyi vermem doğru değil.

Türkiye pazarına girme sürecinizi anlatır mısınız?

Çok güzel bir soru. Aslında, iki sebebi var. Her şeyden önce, Hormeta Türkiye temsilcisi Xavier Roguedas’ yı çok iyi tanıyoruz. Babam onun babasını çok uzun yıllardır tanıyordu ve zaten sunumda da anlattık. Bizim için çok önemli bu aile ve arkadaşlık duygusu. Güvenebileceğiniz biriyle çalışma şansınızın olması çok önemli.
İkinci sebep; Türkiye çok büyük bir pazar, kadınlar kozmetik ürünleri çok iyi biliyor, kullanmayı seviyor ve spesifik ürünleri kullanmayı seviyorlar. Bizim için çok iyi bir fırsat olduğunu düşünüyorum.

Şu anda sadece eczaneler yoluyla satış yapmayı planlıyoruz. Sonrasında, ortaklarımızla oturup, dağıtım ve pazarlama stratejilerimizi konuşuruz ve o yönde ilerleriz.

Röportaj için teşekkür ederim.

Sohbet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir