Güzellik

Erkekte İdeal Vücut

Yazar:  | 

 

Hep kadınların vücutların yakın markaj altında, peki ya erkekler onların vücutları ne durumda? İdealizm, güzellik ve orantı dedik ve erkek vücudunu yakın mercek altına aldık.

İdeal Erkek Memesi Nasıl Olmalıdır?

Erkek memesini oluşturan iki bileşen vardır bunlardan birincisi meme bezini oluşturan kadın memesine benzer fonksiyonel kısmı, diğeri ise bu memeyi örten deridir. Erkek memesi hafif dolgun-kaslı arası görünümde, meme başının ortalama 28-30 mm boyutlarında, hafif çıkık ve erektildir. Kesinlikle tahta gibi düz olmamalıdır. ve deri sarkıklığı olmamalıdır. Vücut geliştirme ile aşırı gelişmiş pektoral kas dokusu çekici olmayıp erkek memesinin bu projektil durumunun da ayrıca düzeltilmesi gerekir. Jinekomasti olarak adlandırılan “kadın tipi erkek büyümesi” çok sıklıkla karaciğer yağlanmasının bir bulgusudur ve vücudun diğer yerlerinde de yağlanma ile karşımıza çıkmaktadır. Bu sebepten dolayı meme karın böğür ve sırt gibi diğer bölgelerle birlikte değerlendirilmelidir. Tedavisi hemen her zaman cerrahi olup vücut geliştirme veya diyet-egzersiz yapmak jinekomastiyi düzeltmez. Bütün vücut geliştirme prosedürlerinin sabit vücut kilosunda yapılması gerektiği unutulmamalıdır.

En ileri evre olmadıktan, yani kadın memesi gibi olmadıktan sonra hemen her jinekomasti hastası liposakşınla özel bir yöntem kullanılarak düzeltilebilir. Aşırı kilo verme sonrası (mide küçültme ameliyatları..vb gibi) durumlar dahil değildir. Bu gibi aşırı deri fazlalığının eşlik ettiği durumlarda, germe işlemlerinden biri ilave edilir.

İdeal Erkek Vücuduna Götüren Adımlar

Bu bölgedeki en sıklıkla karşımıza çıkan problem üçgen görünümü engelleyen “love handle denilen böğür bölgesindeki yağlanmalardır. Bu yağ depolarının, egsersiz veya diyet ile eritilmesi mümkün değildir. Göbek deliğinin de ayrıca sarkmış olmaması, enine değil boyuna yani diklemesine bir görünüm vermesi ideal erkek göbek deliğinde olması gereken özelliklerdendir. Aşırı dışa çıkıntılı ve fırlak göbek deliği düzeltilmesi gerekmektedir.

Sohbet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir