Bakım

HAYÂLİNİZDEKİ İŞİN YOLU HAYÂLİNİZDEKİ CİLTTEN GEÇİYOR

Yazar:  | 

İsveçli güzellik teknolojisi markası FOREO‘nun yaptığı küresel araştırma, iş dünyasında ilk izlenimin ne kadar önemli olduğunu ve çekici bir cildin kariyer basamaklarında sizi yukarı taşıdığını ortaya koyuyor. HAYÂLİNİZDEKİ İŞİN YOLU HAYÂLİNİZDEKİ CİLTTEN GEÇİYOR…

Çekici olmak sadece insanları etkilemenize değil sosyal çevrenizi genişletmenize ve hayâlinizdeki işi elde etmenize de yardımcı oluyor. İsveçli güzellik teknolojisi markası FOREO, yaptığı araştırmayla bu iddianın gerçekliğini ortaya koyuyor. 100 ülkede 6 bin 300’den fazla kişiyle görüşülerek yapılan araştırmanın sonuçlarına göre katılımcıların %65’i çekici insanların iş hayatında daha başarılı olduğuna inanıyor. İnsanların %81’i çekici insanların sosyal ağlarını daha kolay genişletebildiğini düşünmesine karşın, %5’i cazibeyi ayak bağı olarak tanımlıyor, %14’ü ise çekiciliğin hiçbir etkisi olmadığını düşünüyor.

İş görüşmelerinde güzel görünme baskısı küresel düzeyde

FOREO’nun araştırmasına göre katılımcıların %39’u dış görünüşün ilk izlenimde çok önemli olduğunu ve insanların kişisel cazibelerinin işe alımlarında etkili olduğunu belirtti. Katılımcıların %28’i mülakata giderken çarpıcı oldukları için iş teklifi aldıklarını, %4’ü ise çok çarpıcı oldukları için iş teklifi alamadıklarını söyledi. %7’si ise yeterince cazibeli olmadıkları için yargılanmış hissedip işi kaçırdığını belirtti.

FOREO araştırmasının sonucunda da görüldüğü üzere, iş görüşmelerinde iyi görünme baskısı küresel ölçekte de kendini hissettiriyor. Araştırmaya katılan kadınların %68’i hiçbir iş görüşmesine makyajsız gitmediğini itiraf ederken, sadece %35’i işe her gün makyaj yaparak gittiğini söyledi. Katılımcıların %71’i ise işe giderken makyajlı olmanın kendilerini daha güvende hissettirdiğini belirtti.

Katılımcıların %53’ü makyaj yaptıklarında iş yerinde daha olumlu tepkiler aldıklarını, %34’ü ise ciltleri kötü olduğu için işyerinde haksız muamele gördüklerini hissettiklerini itiraf etti. İş ağı LinkedIn’e göre ikna edicilik, 2019’un en önemli becerilerinden biri ve başarı için kilit bir faktör. Ankete katılan binlerce kişi de bu söylemi doğruluyor. Katılımcıların %65’i çekici olan kişilerin ikna gücünün daha fazla olduğuna inanıyor.

Özgüven tazeleyen bir cilt için derinlemesine bakım

FOREO LUNA mini 2, sizi daha özgüvenli hissettirecek temiz bir cilt için yardımınıza koşuyor. T-Sonic™ titreşimleri sayesinde sadece iki dakikada cildinize hapsolmuş tüm kir, yağ ve makyaj kalıntıları derinlemesine temizleyen LUNA mini 2, yedek başlık gerektirmeyen kompakt tasarımıyla dakullanım kolaylığı sunuyor. Her cilt tipine uyan modelleriyle, daha sıkı ve canlı görünen bir cilt ile iş yerinde ışıldamak ve ayırt edilmek ve kariyer basamaklarını hızla tırmanmak için LUNA mini 2 sizi bekliyor.

FOREO ürünleriyle ilgili daha ayrıntılı bilgi için www.foreo.com adresini ziyaret edebilir ya da pr@foreo.com adresine ulaşabilirsiniz.

FOREO LUNA mini 2 için tavsiye edilen satış fiyatı 999 TL’dir.

FOREO ürünleri Beymen (Zorlu, Suadiye, Panora) mağazalarında ve BeymenN11TrendyolLidyanaHepsiburada ve AlwaysFashion e-mağazalarında satılmaktadır.

FOREO Hakkında

İsveçli güzellik teknolojisi markası FOREO, ödüllü yüz temizleme cihazı LUNA serisi, yüz maskelerine farklı bir boyut katan yeni icadı UFO ve yeniden tasarlanan ISSA diş fırçasıyla yepyeni bir güzellik ve refah standardı sunuyor. Bu yaklaşım gerçekten cesaret verici: FOREO yalnızca mevcut tasarımları iyileştirmekle kalmıyor, tüm tasarımlarını ortaya sererek adeta sıfırdan tekrar yaratıyor, ayrıca en iyi güzellik çözümlerini her gelir seviyesindeki kişilerin deneyimine sunuyor. Misyonumuz insanların özgüvenini tazelemek, çünkü biliyoruz ki iyi hissederseniz, iyi görünürsünüz ve biz de işimizi iyi yapmış oluruz.

Sohbet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir