Bakım

Cilt Bakım Rutininizde Silikonu Seçmeniz için Dört Neden

Yazar:  | 

Günümüzde medikal başta birçok alanda kullanılan önemli bir malzeme olan silikon, güzellik teknolojilerinin de özünü oluşturuyor. İsveç menşeli güzellik teknolojisi markası FOREO, neden cildinize silikondan başka malzeme değdirmemeniz gerektiği konusunda önerilerini paylaşıyor.

Silikon, günümüzde medikalden havacılığa, otomotivden güzelliğe birçok sektörde kullanılan bu çağın olmazsa olmazı bir malzeme… İsveç menşeli güzellik teknolojisi markası FOREO’da bu özel malzemenin neden cilt bakımı için elzem olduğunu ve kusursuz, ışıltılı ve sağlıklı bir cilt için faydalarını anlatıyor.

Silikon nedir?

Silikon, sentetik polimer olarak bilinen, insan yapımı bir malzemedir. Polimerin temeli olan kum, yüksek ısıya ve ağır kullanıma dayanabilen esnek, kauçuk benzeri bir malzeme oluşturmak için oksijen, karbon ve hidrojenle karıştırılır. Yani silikon tamamen doğal elementlerden yapılır.

Silikonu bu kadar özel yapan nedir?

  1. Ultra hijyeniktir: Cilt temizliği söz konusu olduğunda güvenlik ve hijyen açısında hiçbir malzeme silikonla yarışamaz. Ultra soft silikondan üretilen FOREO LUNA 2, cildi yetişkinlerde akne oluşumlarına neden olan kir ve yağdan yüzde 99,5 oranında arındırıyor. Bu oran ellerinizi yıkayarak elde ettiğiniz temizlikten bile daha fazla! AyrıcaLUNA 2’nin yüzeyi, yüz temizleme fırçalarından 35 kat daha fazla hijyeniktir ve bakteri birikimini önlemek için gözeneksizdir.
  1. Yumuşaktır: Silikon, cildi yağ ve ölü hücrelerden yumuşak, hassas bir şekilde arındırırken pürüzsüzleştirir ve ışıldamasını sağlar. Eğer cildinizi uygun bir peeling yöntemiyle arındırmazsanız kuruyarak pul pul dökülmesine ve cildin daha fazla yağ üretmesine neden olabilirsiniz.
  1. Uzun ömürlüdür: Geleneksel yüz temizleme cihazlarının fırçalarında bakteri birikir, bu nedenle birkaç ayda bir fırça başlıklarının değişmesi gerekir. Silikondan yapılanLUNA 2 ise böyle bir değişim gerektirmez, dayanıklı ve dirençlidir. Ayrıca FOREOLUNA 2 için 10 yıl kalite garantisi ve iki yıl ürün garanti sunuyor.
  1. Su geçirmezdir: Silikon, su geçirmezlik ve sızdırmazlık sağlamak için en sık kullanılan malzemelerden biridir. Bu esnek malzeme yüksek sıcaklığa karşı dirençlidir ve bu özellik suyla günlük temas için önemlidir. FOREO LUNA 2, bu sayede banyoda ve duşta rahatlıkla kullanılabilir.

FOREO global pazarlama direktörü Steve Thomson, “FOREO’nun ürün yelpazesinde silikonun birincil malzeme olarak kullanılmasının nedeni inanılmaz bir yumuşaklığa sahip olması ve en hassas ciltlerde bile rahatlıkla kullanılabilmesi… Aslında silikon, LUNA 2’nin adının da ilham kaynağı oldu. Neil Armstrong’un NASA tarafından aya inişte kullanıldığı botları silikon malzemeden yapılmıştı.” dedi.

FOREO LUNA 2 için tavsiye edilen satış fiyatı 1.299 TL’dir.

FOREO ürünleri Beymen (Zorlu, Suadiye, Panora) mağazalarında ve Beymen, N11,Trendyol, Lidyana, Hepsiburada ve Always Fashion e-mağazalarında satılmaktadır.

FOREO Hakkında:

İsveç menşeli güzellik teknolojisi markası FOREO, ödüllü yüz temizleme cihazı LUNA serisi, yüz maskelerine farklı bir boyut katan yeni icadı UFO ve yeniden tasarlanan ISSA diş fırçasıyla yepyeni bir güzellik ve refah standardı sunuyor. Bu yaklaşım gerçekten cesaret verici: FOREO yalnızca mevcut tasarımları iyileştirmekle kalmıyor, tüm tasarımlarını ortaya sererek adeta sıfırdan tekrar yaratıyor, ayrıca en iyi güzellik çözümlerini her gelir seviyesindeki kişilerin deneyimine sunuyor. Misyonumuz insanların özgüvenini tazelemek, çünkü biliyoruz ki iyi hissederseniz iyi görünürsünüz ve biz de işimizi iyi yapmış oluruz.

FOREO ürünleriyle ilgili daha ayrıntılı bilgi için www.foreo.com adresini ziyaret edebilir ya da pr@foreo.com adresine ulaşabilirsiniz.

Sohbet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir