Öneri

İstanbul’da Hafta Sonu Gezilecek Muhteşem Yerler

Yazar:  | 

İstanbul’da henüz erguvan mevsimi başlamadı ama hafif hafif beyaz, pembe bahar dallarını, papatyaları görmeye başladık. İşte tam bu sırada; İstanbul’da baharın gelişini kutlamak için keyifli vakit geçirebileceğiniz mekanları sizin için sıraladık. İstanbul’un görülmeye değer bu mekanlarına gittiğinizde belki bizim için de dört yapraklı yonca ararsınız?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Maçka Demokrasi Parkı
Şehirden uzaklaşmadan yeşilliğin içinde zaman geçirmek istiyorsanız Maçka Demokrasi Parkı sizin için ideal bir mekan olacaktır. Güzel bir yürüyüşün ardından çimlerin üzerine örtünüzü yayarak oturabilir, güneşli havanın tadını çıkartabilirsiniz.

Emirgan Korusu
Sarıyer’de bulunan Emirgan Korusu, 42 bin hektarlık yemyeşil geniş bir alana sahip… Burada taptaze bahar kokusunu içinize çekerek uzun bir yürüyüş yapabilirsiniz. Korunun i çerisinde ayrıca restoran olarak işletilen Pembe Köşk, Sarı Köşk ve Beyaz Köşk buluyor. Güne Emirgan’da güzel bir kahvaltı ile başlayarak merhaba demenin tadı ayrı olacaktır, bizden söylemesi…  

Florya Atatürk Ormanı
Tüm ailenizle keyifli zaman geçirebileceğiniz Florya Atatürk Ormanı, özellikle güne erken  başlayanlar için güzel bir alternatif olacaktır.  Bisiklet kullanmaktan keyif alıyorsanız, mutlaka bisikletinizle gitmenizi tavsiye ediyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Atatürk Arboretumu
Belgrad Orman’ının güneydoğusunda yer alan Atatürk Arboterumu, açık bir bitki müzesi niteliğindedir, çünkü burada 1.500’ü aşkın bitki türü yaşamaktadır. Bisiklet ile girmek yasak olduğundan yürüyüş ve fotoğraf tutkunları için eşsizdir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Burgazada
Şehir hayatından kaçıp Burgazada’ya giderek,  tarihi sokaklarında gününüzü keyifle  geçirebilirsiniz. Adada motorlu taşıt pek  olmadığından gezinti için iki güzel seçeneğiniz var:  fayton veya bisiklet. Burada Sait Faik’in bir dönem  yaşadığı evi gezebilir, gün batımının keyfini  Kalpazankaya’da çıkartabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fethi Paşa Korusu
Üsküdar Paşalimanı’nda bulunan koru, hem  yeşilin hem de deniz havasının tadını  çıkarmanızı sağlayacaktır. Kahvenizi burada  yudumlarken bir yandan da eşsiz boğaz  manzarasının keyfini sürebilirsiniz.

Sohbet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir