İlişkiler

Yatakta kötüysem?

Yazar:  | 

Hepinize Merhaba,

İyi sevişmek ne demektir? Halk arasında her zaman “Bu öğretilmez, zaten içinden gelir ve yaşarken öğrenirsin” denir. Kiminin içinden geliyor, kimisinin hiç enerjisi yok deniyor. Oysa ki, 12 bin kadın ile konuşmanın ve çalışmanın verdiği bilgilere göre, cinsel arzu ve sevdiğimiz erkeğin ya da kadının karşısında nasıl olduğumuz, tamamen biriktirdiğimiz korkulara, yalan yanlış şartlanmalara, utanç ve suçluluk duygularına yenik düşüyor.

Yani aslında içimizden gelen doğal halimiz, Allah’ın bize bahşettiği doğal bilgimiz değil. İnsanların ve çevrenin içimize koyduğu korkularla şekilleniyor. Bu yüzden de çeşitli sorunlar yaşıyoruz.

SENİ KULLANIP ATAR

Gerçekten cinsellikte iyiyim diyebilmek için, ilk önce HAZ ALMAYI öğrenmek gerek. Oysa ki bizim toplumumuzda, kızlara, bir şey istemek, almak öğretilmez. Sadece vermek, hizmet etmek, ayıp olmasın diye idare etmek, erkeklerin söylediklerine itaat etmek öğretilir.

“Hayır” demesi gereken yerlerde diyemez. Anne ve babalar, kızlarının sadece evlendiğinde kocasının her şeyine “Evet” demesi gerektiğini, dışarda evlilik dışı ilişkilerde hayır demesi gerektiğini söyleseler de, bu şartlanma onlara hayır demeyi zorlaştırır.

Üstelik cinsel deneyim kazanması da yasaklanmıştır. Bu, hayatın her alanında böyleyken, “Kızım kalk kardeşine elma soy, o erkek” diye yetiştirildiğinde ya da “Ayıptır, hayır denmez” diye şartlanmışsa, sıra cinselliğe geldiğinde de sadece haz vermeye çalışır.

Kendi bedeninin nerelerde haz alacağını, nerelerde almayacağını ayırt edemeden, kendi kişisel sınırlarını çizemez.

HAZ ALMAK

Bir insanın cinsellik sırasında haz alabilmesi için, öncelikle beynini boşaltması lazım. Çoğu kadın, zihniyle, düşünerek sevişir. “Aman göbeğimi görmesin”, “Şimdi beni kullanıp atacak mı?”, “Bana isterik demesin, arzumu göstermeyeyim”, “Şimdi burada ne yapmam, ne demem lazım? Konuşma mı istiyor” gibi doğal halini tamamen bırakarak birlikte olur. Bu da onun kasılmasına, erkeğine duygusunu ve heyecanını geçirememesine sebep verir.

Oysa ki, cazip bir dişi olmanın temel prensibi, kadının duygusunu açıkça gösterebilmesidir. Haz almayı öğrenmiş bir kadının, bunu açıkça ve korkmadan göstermesi çok caziptir.

Ama sıkça yapılan hatalardan biri, arada ACI ya da istemediği bir şey olduğunda, bunu sineye çekmesi, aman şimdi oyunbozanlık yapmayayım diye belli etmeden devam etmektir.

Bu durumda, erkeğe acısını belli etmelidir. Çünkü kadın bünyesinde, çocukluktan, ergenlikten ya da yetişkin olduğumuzda partnerlerimizden edindiğimiz tüm travmalar, vajinal duvarda biriktirilir.

HİSSEDEMİYORUM

Bu travmanın ne olduğunu bulmak ve bunun üzerinde çalışmak gerekir. Vajinal duvarın her milimi, her noktası haz vermelidir. Öyle acı olduğunda, bir kadının haz alması ve doyuma ulaşması çok zordur. Belli açılardan haz alırken, başka açılardan acı çekiyorsanız, muhakkak vajinal bir terapi almalısınız.

Vajina duvarı, bu durumda sertleşir. Esnekliğini kaybeder. Kimi zaman da duyarlılığını kaybeder. His almanızı engeller. İşte bu durumda, vajinal duvarı yeniden yumuşatırken, kadın 2-3 aylık bir rehberlikten geçmelidir. Bunu yapabilen eğitimli rehberler de var.

HAZ VERMEK

Haz almayı yeniden hatırlayan kadın, ancak bundan sonra haz vermeyi öğrenebilir. Bu durumda, iyi bir erkek, kadınının acı çektiği bölgelerde durmalı, yavaşlamalı, gözlerinin içine bakarak onun duygu durumunu takip etmelidir. Eğer kadın o acı sırasında nefes alıp verirse, yavaş yavaş azalır ve geçer. Çünkü duvarlar bu şekilde de gevşeyebilir. Ya da bir rehber aracılığıyla kendisi de gevşetebilir.

Erkek, kadınının duygusuna göre hareket ederse, onu anlarsa, şefkatli davranırsa, kadın çok çabuk haz almayı öğrenecek ve haz verebilecektir.

Bu, kadının da erkeğin de, kendi hazzını otomatik hale getirdikten sonra, beynini tam olarak boşaltmasına ve sevdiğinin bedenini hissederek onun tercihlerine göre dokunabilmesi ile gerçekleşir.

Sevgili Okurlarım, bu zor konular hakkında kafanızda soru oluşursa, bana yazın. Sorularınızı cevaplayacak özel yazılar yayınlayabilirim.

Her zamanki gibi, sedadikeratolyesi Instagram ve Facebook hesaplarımdan beni ve canlı yayınlarımı takip edebilirsiniz.

Sevgimle,

Seda Diker

İlişki Koçu ve Yazar

E-mail: sedadikeratolyesi@hotmail.com
Instagram: sedadikeratolyesi
Twitter: sedadikeratolye
Facebook: sedadikeratolyesi
Web adresi: www.sedadikeratolyesi.com

Seda Diker’in son kitabı “Haydi Kavuş Artık” tüm kitabevlerinde seni bekliyor!

Bu kitapta;

– Kısa ve uzun topraklama tekniklerinin detayları ve inceliklerini,

– İnsanlık tarihinin en kadim bilgisi olan ama unutulmuş manyetik alanı kullanma yöntemlerini,

– İlahi adaletin nasıl işletilebileceğini öğreneceksin. Yaradan’ın gücünden daha üstün hiçbir gücün olmadığını tüm kalbinle hatırlayacaksın.

İşte bu kitap ile anlatılan bir hakikat yolculuğudur.

Aşka Düşmek Mi?

Hayır! Ayağa kalk!

Aşka Yükseliş Başlıyor.

Sohbet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir