İlişkiler

Trip atmak ilişkimi kurtarır mı?

Yazar:  | 

Hepinize Merhaba,

Sevgili Dostlarım, trip atmak diye bir deyim oluştu biliyorsunuz. Bunu yazdığımda, hepimiz bunun ne anlama geldiğini biliyoruz.

Genç bir kız kapımdan içeri girmiş, ağlayarak koltuğuma oturmuştu. Onun çok sevdiği bir aşkı vardı. İlişkisini anlattığı kadarıyla her şey güzel de gidiyordu. Yaklaşık 1 saat kadar onu dinledim. Erkek arkadaşının ona çok iyi davrandığını, işlerin yolunda gittiğini söylüyordu. Ama gel gör ki, arada sırada saçmalamaya başlıyor, ona korkunç mesajlar atıveriyordu. Bunun sebebini kendisi bile bilmiyordu.

“Seda Hanım, aslında bana çok iyi davranıyordu ama, ilk zamanlardaki kadar telefonla aramaz oldu. Mesajlarının sıklığı azaldı. Açıkçası korkmaya başladım. Biz onunla yaklaşık 6 aydır beraberiz. İlk 2 ay boyunca nasıl peşimden koştuğunu hala hatırlıyorum. Tabi o dönemde ben de her türlü sevgimi ilgimi ona gösteriyordum.

OLUR OLMAZ SEBEPLERLE KAPRİS YAPTIM

“Ama baktım ki ilgisi azalıyor, bu sefer onu biraz korkutmam gerektiğini düşündüm. Biraz küstüm. Olur olmaz sebeplerle kapris yaptım. Hatta, onu kıskandıracak hareketlerde bulundum. Baktım ki onun ilgisi ve mesajları eskisi gibi sıklaşmaya başladı, kendimi durduramayarak bunu daha da fazla yapmaya başladım.”

Gülümseyerek sordum:

“İşe yaradı mı?”

Genç kız başını iki yana üzgün bir şekilde salladı.

“Ne yazık ki hayır.”

İç sesim, onun gerçek bir ilişki hakkında çok fazla bilgisi olmadığını söylüyordu. Gerçek ve sağlam bir ilişkide, aşk her zaman yüksek kalabilir. Ama pek çoğumuz, çok huzurlu bir ilişkinin karşımızdaki kişiyi sıkacağından korkarız. Bu yüzden, çeşitli problemleri yoktan icat eder, sonra onlara tepkimizi koyarız.

YÜZLEŞMEK, ÖFKE DEĞİL, HAKİKATİNİZİ SÖYLEMEKTİR

Ama asıl yapmamız gereken şey, doğru bir şekilde gerçek duygularımızı ifade edebilmektir. Bunu nasıl yapacağımızı yazacağıma söz vermiştim. Eğer siz de trip atarak sevdiğinizi küstürdüyseniz, şu çalışmayı yapın. Bakın bakalım nasıl bir sonuç alıyorsunuz.

  • Öncelikle attığınız tüm triplerin birer ego taktiği olduğunun farkına varın. Bunları salim kafayla düşünün ve bir kağıda not alın.
  • Bu tripler, her zaman içinizde bir kabulsüzlük, korku ya da öfke sonucu oluşuyordur. Öyleyse defterinize biraz deşarj olacağınız şekilde öfkenizi kusun. Ama sakın sevdiğinizin yüzüne kusmayın.
  • İçiniz tamamen boşalıp da sadece kabusüzlük ve üzüntü kaldığında hazırsınız demektir. Hemen yazdıklarınıza bakın ve bir özet çıkartın. Belki de 3-4 cümlelik bu özet sakın uzun ve lüzumsuz kendini tekrar eden cümlelerden oluşmasın.
  • Daha sonra sevdiğiniz kişiyle yüz yüze gelin. Gelemiyorsanız, mail ya da mesaj olarak, çok uzatmadan sadece tek bir mesaj olarak kısaca atın.
  • Yüz yüze gelebildiyseniz, ya da telefondaysanız, sadece üzüntünüzü söyleyin. Gerçeğinizi öfkesiz ortaya koyun. Örneğin:

“Bir tanem, sen bana mesaj atmadığında, ben korkuya kapılıyorum. Senin ilgini özlüyorum. Bu ilişki çok özel ve güzel. Bunu beslemezsek kan kaybederiz. İlişkimizi eskisi gibi beslemeye çalışalım.”

Bu kadar!

Bunu yapmadan önce ve sonra, içinizde bünyenizde sağlam ve kalıcı olana dek, “Benim eşim, benim partnerim, bana hep çok ilgi gösterir. Ne kadar şımartılıyorum.” hissini oluşturun. Ama bunun için hayal kurmadan, belli bir kişiyi düşünmeden, bir fikir ve durum üzerine duygu oluşsun.

Sonra içinizden sevdiğinize sarılın ve sevgi verin. Gözlerinizi açın.

Bir süre sonra işler değişecektir.

Yüzleşmeleriniz mucizeler getirsin.

Sevgimle

Seda Diker

İlişki Koçu ve Yazar
Instagram: sedadikeratolyesi
Twitter: sedadikeratolye
Facebook: sedadikeratolyesi
Web adresi: www.sedadikeratolyesi.com

Seda Diker’in son kitabı “Haydi Kavuş Artık” tüm kitabevlerinde seni bekliyor!

Bu kitapta;

– Kısa ve uzun topraklama tekniklerinin detayları ve inceliklerini,

– İnsanlık tarihinin en kadim bilgisi olan ama unutulmuş manyetik alanı kullanma yöntemlerini,

– İlahi adaletin nasıl işletilebileceğini öğreneceksin. Yaradan’ın gücünden daha üstün hiçbir gücün olmadığını tüm kalbinle hatırlayacaksın.

İşte bu kitap ile anlatılan bir hakikat yolculuğudur.

Aşka Düşmek Mi?

Hayır! Ayağa kalk!

Aşka Yükseliş Başlıyor.

Sohbet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir