İlişkiler

Bu Yöntemle Hayatınıza Doğru Aşkı Çekin

Yazar:  | 

Bu yazımda sizlere, hayatınıza doğru aşkı çekmek için neler yapmanız gerektiğini anlatacağım. Öncelikle kendinizi tanımanız, ne istediğinizi bilmeniz açısından çok önemli… Bir insanla birliktelik yaşamak için maskelerinizi çıkartıp, kendi gerçeğinizi yansıtmakla işe başlayabilirsiniz. Sahtelikten uzak ve gerçekçi davrandığınızda, karşınızdaki insana da, size sadelikle, sadece gerçeğini yansıtması konusunda yardımcı olursunuz. Bir ilişkideki uyum, onunla her anlamda aynı olmayı gerektirmez; farklılıklar her zaman güzeldir. İlişki, her iki tarafın kendini büyütüp geliştirdiği zaman güzelleşir ve derinleşir. İki insan arasındaki aşk, insanın kendi varlığından gelen gerçek sevginin ortaya çıkmasını sağlar. Uyumlu ve doğru bir ilişki iki tarafın da ne kadar samimi ve sevgi vermeyi bilen kişiler olmasıyla bağlantılıdır. Sadece sevilmeyi isteyerek doğru aşkı hayatınıza çekemezsiniz. Bizler bu dünyaya sadece sevilmeyi deneyimlemeye değil, sevmeyi de öğrenmek için geldik.

Doğru aşkı çekmek için öncelikle niyet etmeliyiz ki, evren niyetimize cevap versin.

‘’İçimdeki sevgi potansiyelini, kendimi sadelikle ve gerçekçi bir niyetle, yeni bir ilişkiyi hayatıma çekmek için açıyorum.’’

‘’Kendim için uygun olan bir ilişkiyi yaratmak benim için çok kolay.’’

‘’İçim aşkla dolu, kendim için gerçek olan aşkı hayatıma çekiyorum’’ gibi olumlamalar yapabilirsiniz.

Bu olumlamaları gece uyumadan önce yapmak, bilinçaltını pozitif anlamda etkilemek açısından önemlidir.

Sizlere güzel bir meditasyon da tavsiye ediyorum: Gözleriniz kapatın; ayaklarınızı, kalçanızı ve bacaklarınızı kısa bir süre gerip bırakın. Karnınızı, midenizi, göğsünüzü, kollarınızı, ellerinizi, boynunuzu, ağzınızı, dilinizi, yanaklarınızı, boynunuzu, tüm bedeninizi bu sırayla gerip bırakın. Üç kez dört sayarak burnunuzdan nefes alıp, sekiz sayarak burnunuzdan nefes verin ve gevşeyin. Kendiniz için nasıl bir ilişki istiyorsanız, onu detaylı bir şekilde imgeleyin. Sonra kalbinizden bir kapakçık çıkartıp, oradan imgelediğiniz ilişkinize uçuk pembe ışıklar akıtın ve ışıkları yavaş yavaş döndürün. Dönüşü hızlandırın, pembe bir ışık topu oluşturun ve “oldu bile” diyerek evrene fırlatın. Kanatlı iki melek, gökyüzünden inip fırlattığınız pembe ışık topunu alıp, niyetinizi gerçekleştirmek için evrene götürsün. Melekler gözden kaybolunca, derin bir nefes alıp, kendinizi hazır hissettiğinizde gözlerinizi açın.

Ufuk Tuğutlu
Kişisel Gelişim Uzmanı

 

 

Sohbet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir