İlişkiler

Aşkın kölesi olanlar

Yazar:  | 

Hepinize Merhaba,

Neden yalan aşklara saplanıyoruz? Ve neden yanlış kişilerin kölesi oluyoruz?

Peki nasıl oluyor da, işte, sosyal yaşamda bu denli başarılı ve özgür davranabilirken, aşık olduğumuz tek bir kişiye takıntılı davranabiliyoruz? Aklımızı nasıl oluyor da kaybediyoruz?

Bunun kaynağı, erkek için para olurken, kadın için cinsel enerjinin yargılanması ve dişilik özelliklerinin kısıtlanması.

ERKEĞİN PARASI

Son dönemde, kadınlara sırtını yaslamaya çalışan, onlardan para, borç, ya da kendi adına kredi çekmesini talep eden erkeklere şahit oluyoruz. Eğer ilişkisinin iyi gittiğini düşünüyorsa, kadının da bu durumda krediyi gönüllü olarak çektiğini ve ayrılık çanları çalmaya başladığında, o erkekten bir türlü kurtulamadığını görüyoruz. Ya da o borcu ödemeden erkek çekip gidiyor ve kadın ondan alması gereken parayı tahsil edemiyor.

Oğullarımızı erkek gibi yetiştirmek, onları sadece okutmaktan geçmiyor. Varlık durumumuz her ne olursa olsun, ona kadına saygı göstermeyi, kadının narin ve güzel tarafları olduğunu ve ulaşmak istediği konfor ve lükslere kendi bileğinin hakkıyla ulaşması gerektiğini öğretmemiz gerekiyor.

Çünkü bir erkeği diğer erkeklerin arasında da güçlü ve saygın kılan şey, onun kendi başına mücadele vermeyi, bunu yaparken etrafına saygılı olmayı, sevgi ve vicdanını kaybetmeden parasını kendi başına kazanmayı öğrenmiş olmasıdır. Aileden ve hayatının başlangıcından itibaren parası olması değil…

Bu onu güvende hissettirmeyecek, kendi öz değer duygusunu vermeyecektir. Bu durumda bağımlı olduğu kadından değeri almaya çalışacak ve gitmesi gereken ilişkiden yeni bir kaynak bulana kadar kalmaya çalışacaktır.

KADININ DİŞİLİĞİ

Bir kadın eğer doğru flört etmesini bilmiyorsa, dişiliğini bastırmışsa, tek bir erkeğe bağımlı kalma riskini artırmış demektir. Flört edemediği için, herhangi bir erkek onu göremez, çünkü o kendini saklama eğilimindedir. İşte tam bu noktada, eğer o kadını görebilen herhangi bir erkek olursa, kadın ona aşık olur. Hatta, o erkek alkolik, yalancı, cimri, sorunlu, kumarbaz bile olsa…

İşte bu yüzden kadının dişiliği ve cinsel enerjisi bastırılarak büyütülmüş olanı, çocukluk ve ergenlik yaralarıyla dolu olacaktır. O kadın hatalı erkeklerde boşu boşuna yaralı parçalarını iyileştirmeye çalışır. Bağımlı hale gelir. Başka bir erkeğin onu göremeyeceğini düşünür. Oysaki kendisini saklayan kendidir. Ve görülmekten de deli gibi korkuyordur.

Bir erkek onu kandırabilir. Çünkü o görülmeye açtır.

ERKEĞİ İYİ SEKSLE TUTAMAZSIN

Kadını sadece parayla tavlayabilen erkekler, onun kendisine sadık kalacağını düşünmesinler.

Erkeği sadece seks ve yatak odası ile tavlayan kadınlar da, o erkeğin aşık olacağını düşünmesinler.

Gerçekten aşkın ve sevginin mumla arandığı şu dönemde, biraz içerik, çocuklarımızın kendi bileğinin hakkıyla sorumluluk almasını, kendini sevmesini, hayal kurmasını ve o hayallere kendi başına ulaşmasını sağlamak gerek. Dişilik ve cinsel enerjilerini yargılamadan, onlara sevgiyle nasıl davranabileceklerini, vicdanlarını başkalarına köle olmaksızın nasıl kullanabileceklerini öğretmek gerek.

Aksi takdirde, aileden de bir dayanak, ağabey, dayı, finansör yoksa o erkek kendini karanlık işlere vermemeli. Başkalarının ona bir şeyler vermesi gerektiğini sanmamalı.

Ve kızlar da, saklanarak yanlış ve sevgisiz erkeklere mahkum kalmamalı.

Bu arada, Sevgili Okurlarım, İnstagram hesabım üzerinden, İkiz Ruhlar, Tekamül yolculuğu ve Eril Dişil dengemizi nasıl dengede tutacağımız üzerine bir canlı yayında buluşalım mı? İnstagram üzerinden takipte kalın. (sedadikeratolyesi)

Sevgimle,
Seda Diker
İlişki Koçu ve Yazar

E-mail: sedadikeratolyesi@hotmail.com
Instagram: sedadikeratolyesi
Twitter: sedadikeratolye
Facebook: sedadikeratolyesi
Web adresi: www.sedadikeratolyesi.com

Seda Diker’in son kitabı “Haydi Kavuş Artık” tüm kitabevlerinde seni bekliyor!

Bu kitapta;

– Kısa ve uzun topraklama tekniklerinin detayları ve inceliklerini,

– İnsanlık tarihinin en kadim bilgisi olan ama unutulmuş manyetik alanı kullanma yöntemlerini,

– İlahi adaletin nasıl işletilebileceğini öğreneceksin. Yaradan’ın gücünden daha üstün hiçbir gücün olmadığını tüm kalbinle hatırlayacaksın.

İşte bu kitap ile anlatılan bir hakikat yolculuğudur.

Aşka Düşmek Mi?

Hayır! Ayağa kalk!

Aşka Yükseliş Başlıyor.

 

Sohbet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir