İlişkiler

Aşk mı Güven mi?

Yazar:  | 

Hepinize Merhaba,

Ramazan Bayramı sebebiyle geçtiğimiz hafta sizlerle birlikte olamadım. Ama sizler için yazı yazmayı çok özledim. Bu yazın hepiniz için  harika ve aşk dolu geçmesini diliyorum.

Siz hiç hayatınızda aşkla güven arasında sıkışıp kaldınız mı?

Aşktan korkuyorum
Çok sevdiğim bir arkadaşım, bir gün bana ziyarete gelmişti. Her zamanki gibi kahvelerimizi yaptım ve oturup güzel ve keyifli bir sohbete dalacağımızı düşündüm. Oysa onun gözlerinde tuhaf bir hüzün vardı.

Evli, iki pırlanta gibi kızı olan, güzel mi güzel bir kadındı. Eşi çok iyi para kazanıyordu ve pek çok kişinin imreneceği bir hayat yaşıyordu. Arada sırada eşli olarak bir araya geldiğimizde, eşinin arkadaşıma son derece saygılı davrandığını görüyordum. Öyle gözlerinin oynaşta olduğuna hiç şahit olmamıştım.

Bir süre sonra arkadaşım ilk kez bana içini döktü. Hayatında her şey yolunda giderken, bir anda başka birisine aşık olmuştu. Kimseye derdini anlatamıyor, ama gidip aşkını da yaşayamıyordu. Çünkü aşık olduğu erkek, onun güvenebileceği ve uğrunda evliliğini bırakabileceği birisi değildi.

Ne istediğini sordum. Bana, “Aşkı yaşamaya korkuyorum. Ama sadece güven duymak da yetmiyormuş. Hayat neden bu kadar zor?” diye sordu.

Aşk ve  güven birbirine zıt iki kutup 
Şimdi bir kağıt alın ve üzerine yatay ve uzun bir çizgi çizin. Sağ tarafına AŞK, sol ucuna ise GÜVEN yazın. İşte hayat size bunu verecektir. Ya senin aşık olduğunla bir türlü kavuşamazsın, bin bir türlü zorluk çıkar ya da sana aşık olana elini bile sürmek istemezsin.

Arzu ve hormonlar, ne yazık ki tersten çalışır. Çoğunlukla bize aşık olan kişilerle evlenmek isteriz ama ömür boyu aklımızda aşık olsak bile korkup kaçtıklarımız kalacaktır.

Aslında bizim istediğimiz, hayalini kurduğumuz aşka kavuşabilmek için önümüze çıkan engeller, genelde bilinçaltımızdaki korkular ve yargılar yüzünden olur. Korkumuzu tetikleyen şeyin başında cinsel enerjimiz gelir. Çok büyük bir cinsel çekim ve aşk bir aradaysa, bütün korkularımız peş peşe ortaya çıkmaya başlar.

Aşkı yakalamak
Öyleyse ne yapmalı? Aşkı yakalamak için ilk önce korkularınızı yenmeye bakacaksınız. Bunun için kişisel gelişim kitapları okuyabilir, yardım alabilirsiniz. Benim ‘Haydi Kavuş Artık’ adlı kitabımda sistemli bir çalışma zaten anlatıyorum. Ama yine de daha pratik bir çözüm istiyorsanız, size bir yöntem önermek istiyorum. Haydi hep birlikte bu yöntemi uygulayın. Ve bana sonuçlarını bildirin.

Her gün bir kanepeye uzanın. Sessizleşin. Ve kendinizi aşık olduğunuz kişiyle öpüşüp sevişirken hayal edin. Ama bu kişi, sizin bildiğiniz bir kişi olmasın. Eğer bildiğiniz birine yaparsanız, ona manevi olarak borçlanabilirsiniz.
Bu çalışma boyunca, kendinizi seksi, çok beğenilen, aşık olunan bir kadın olarak hissedin. Hayal edin.
Bittikten sonra, hayatınıza yeniden hem aşk hem de güven kutbundan insanlar gelmeye başlayacaklar. Bu kez herhangi birini tercih etmeyin.

Hayatınıza girecek kişiden nasıl davranışlar, nasıl bir muamele, nasıl bir sevişme, nasıl bir ilgi bekleyeceğinizi belirleyin. Bunu da bir kağıda yazın. Örneğin, size hep dürüst davransın, duygularını ifade etsin, varlığını hissettirsin gibi… Sonra, hayatınıza hem aşk hem de güven kutbundan insanlar gelmeye başlayacak. Bu kişilerle ilgili hemen hayal kurmayın. Beklentiye girmeyin. Sadece izleyin. Sizin istediğiniz gibi davranmıyorsa, örneğin bir yalanını yakaladıysanız, muhakkak ona bunu belirtin. Yüzleşin ve uzaklaşın. Hayır demesini öğrenin. Siz bir insanı kökten değiştiremezsiniz. Ama onu neden reddettiğinizi açık bir şekilde söyleyin. Güven kutbunuza da hayır deyin. Ona arzu duyamadığınızı muhakkak bilsin.

Bu şekilde, evrene ne istediğinizi net bir şekilde belirtmiş olacaksınız. Çünkü aslında evren sizin çekim yasasıyla meditasyonlar yapmanızdan çok, size sunduklarına verdiğiniz cevap ve seçimlerinizle hareket eder. Bu konuda çok yakında yapacağım canlı yayına katılmak, soru sormak isteyenleri, sedadikeratolyesi Instagram hesabıma beklerim.

Sevgimle,
Seda Diker
İlişki Koçu ve Yazar
Instagram: sedadikeratolyesi
Twitter: sedadikeratolye
Facebook: sedadikeratolyesi
Web adresi: www.sedadikeratolyesi.com

Seda Diker’in son kitabı “Haydi Kavuş Artık” tüm kitabevlerinde seni bekliyor!

Bu kitapta;

– Kısa ve uzun topraklama tekniklerinin detayları ve inceliklerini,

– İnsanlık tarihinin en kadim bilgisi olan ama unutulmuş manyetik alanı kullanma yöntemlerini,

– İlahi adaletin nasıl işletilebileceğini öğreneceksin. Yaradan’ın gücünden daha üstün hiçbir gücün olmadığını tüm kalbinle hatırlayacaksın.

İşte bu kitap ile anlatılan bir hakikat yolculuğudur.

Aşka Düşmek Mi?

Hayır! Ayağa kalk!

Aşka Yükseliş Başlıyor.

Sohbet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir