İlişkiler

Aşk ile sevilmek güvenlidir

Yazar:  | 

Hepinize merhaba,

Bir arkadaşım ile sohbet ediyorduk. Sevgilisinden yeni ayrılmıştı. Onu geri getirip mutlu olmaktan başka bir düşüncesi yoktu. Elbette ki, aşk ve ayrılık acısı, pek çoğumuz için çok yüksek bir acıdır. Sadece kadınlar ayrılık acısı çeker diye bir şey yoktur. Erkekleri sonradan vurur ve onlar belki de kadınlardan çok daha ağır bir biçimde acı çekerler. Tek yapabildikleri, düşünceleriyle duygularını bastırmaya çalışmak ya da çivi çiviyi söker hesabıyla hareket etmektir. Ama bunlar da çok fazla işe yaramaz ve ruhlarında açılan yaranın farkına varmayabilirler.

Sürekli onu anlatıyordu

İşte o gün de arkadaşımla sohbet bunun üzerine başladı. Önce yemek ısmarladık. Ve adamın kendisine neler yaptığını anlatmaya koyuldu. Yemek biterken, hala ona ne söylemiş, o ne demiş, o ne hissetmiş, acaba ne demek istemiş diye konunun içinde kaybolmuş vaziyette hararetle konuşmaya devam ediyordu.

Daha sonra kahveye geçtik. Arkadaşımı uyarmaya başladım. “Çiğdem’ciğim, bana daha fazla anlatma. Bir dur! Çünkü görmen gerekenleri göremiyorsun şu anda. Her şey senin kendi içinde. Bu adamın davranışları da senin yansıman” dedim. Ama tahmin edersiniz ki beni dinlemedi. Tamam dese de yeniden olayları anlatmaya koyuldu.

Öff, bu da çok biliyor! Kolaysa kendi yapsın

Biliyorum ki yaşananların içindeyken, hele hele duygunuz kuvvetliyken, olayları dışarıdan görebilmek çok zor. Hatta imkansız gibi. Bu anlattığım hikayenin içinde ben de olsam belki bir süre olaylara kilitlenip üzülmeye devam ederim. Ya da siz olsaydınız da aynı şeyi yapardınız.

Sadece şunu hatırlayın. Ne kadar duygularınızın içine girerseniz, o derece düzeltmeniz gecikecektir. Ama sağlıklıdır. Eğer hislerinizi görmezden gelip halı altına süpürürseniz, bu sizi hep aynı kadere hapsedecektir. Çünkü bilinçaltına itip unuttuğunuz her duygu, size çekim yasası marifetiyle olay olarak geri döner.

Arkadaşım bana kızdı. “Sen de çok biliyorsun. Kolaysa bu acıyı sen çek!”

Nasıl düzelttik?

İşin sırrı şu: Bir ilişki kötü giderken, canınız sıkılacaktır. Bu kötü duyguları bir kenara not edin. Ve lütfen bununla ilgili herhangi bir düzeltme, savunma, saldırı, intikam almak, kıskandırmak gibi bir reaksiyon vermeyin. İşin bu kısmı çok önemli.

Birden kendinizi mazlum hatta adeta bir kurban gibi hissedeceksiniz. Zaten içinizdeki korkunun kaynağı da bu. Farkında olun. İzin verin. Hiçbir tepki ya da savunmaya girmemeye özen göstererek çektiğiniz sıkıntı, ağırlık ya da acının içinden geçin.

Arkadaşımla öyle yaptık. Sıkıntılı konu hakkında hiç konuşmamak, fikir ya da varsayımlara girmemek, olayı anlamaya ya da açıklamaya çalışmamak çok önemlidir. Burada zorlanıyorsanız, örneğin, insanların sizi ne kadar da kıskandığı ile ilgili senaryolar yüzünden bunlar başınıza gelmiş gibi düşünceleri seviyorsanız, burada bir hata var demektir.

Bir süre (yaklaşık 2 saat gibi) ağırlık ve sıkıntısı devam etti. Ama sonra geçti. Bu süre içinde ben de ona hiç konu hakkında konuşturmayarak yardımcı oldum.

Aşkla sevilmek güvenlidir

Bir süre sonra, kendini hafiflemiş hissettiğinde, gözlerini kapattırdım. Karşılıklı aşk hissinin içine girdi. Hayalin içinde kimse yoktu. Sadece kendisi vardı. Aşk ile sevilen ve duygularını yaşarken güvende olan bir Çiğdem. Bu bir zevk okyanusunun içinde yüzmek gibiydi. Bir süreliğine bununla her gün yarım saat oyalandı.

Çok değil, 3 gün sonra, sevdiği erkek geri döndü. Ve şimdi eskisinden daha iyiler. Unutmayın. Bu çalışmayı denemek isteyenler, kişiyi karıştırmayacaksınız. Ters etki yaratıyor. Sadece duygunu içinde yüzeceksiniz. Birisi olmadan.

Sevgimle,
Seda Diker
İlişki Koçu ve Yazar
Instagram: sedadikeratolyesi
Twitter: sedadikeratolye
Facebook: sedadikeratolyesi
Web adresi: www.sedadikeratolyesi.com

Seda Diker’in son kitabı “Haydi Kavuş Artık” tüm kitabevlerinde seni bekliyor!

Bu kitapta;

– Kısa ve uzun topraklama tekniklerinin detayları ve inceliklerini,

– İnsanlık tarihinin en kadim bilgisi olan ama unutulmuş manyetik alanı kullanma yöntemlerini,

– İlahi adaletin nasıl işletilebileceğini öğreneceksin. Yaradan’ın gücünden daha üstün hiçbir gücün olmadığını tüm kalbinle hatırlayacaksın.

İşte bu kitap ile anlatılan bir hakikat yolculuğudur.

Aşka Düşmek Mi?

Hayır! Ayağa kalk!

Aşka Yükseliş Başlıyor.

Sohbet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir